1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle'de içten bir adım projesi toplantısı
Dicle'de içten bir adım projesi toplantısı

Dicle'de içten bir adım projesi toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Dicle İlçe Kaymakamlığı'nca yürütülen 'İçten bir adım projesi' için Kaymakam Remzi Kattaş başkanlığında daire amirleri ve tüm okul müdürleriyle toplantı yapıldı.

A+A-
Toplantıda konuşan Kaymakam Remzi Kattaş, geçen yıl başlayan proje ile başta okula devam etmeyen, sonra derslerinde başarı seviyesi düşük olmak üzere bin 628 ailenin ziyaret edildiğini söyledi.
 
 
Kaymakam Kattaş, "Okula devam etmeyen 475 öğrenciden 120'sinin devamı sağlandı. Yine bu yıl içinde hane ziyaretleri devam edilmiş olup, önümüzdeki eğitim-öğretim yılına hazırlık bakımından da okula devam etmeyen öğrenciler başta olmak üzere,diğer öğrencileri evlerinde, aileleriyle yüz yüze görüşerek bir araya geleceğiz, atılan içten bir adımla eğitimin kalitesinin artırılmasına gayret edeceğiz" dedi.
 
 
Kaymakam Kattaş, kaymakamlık tarafından temin edilen minibüsle yapılacak ziyaretlerde, ailenin durumuna göre, maddi ve manevi imkansızlıklar, sağlık, ulaşım ve diğer konulardaki hususlara göre de kurumların işbirliği halinde sorunların çözümüne yönelik çalışmalar başlatacaklarını sözlerine ekledi. 
 
 
(ET-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT