1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle’de hekim adayları diplomalarını aldı
Dicle’de hekim adayları diplomalarını aldı

Dicle’de hekim adayları diplomalarını aldı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, 44. Dönem mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı.

A+A-

Törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sabri Eyigün, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslan Bilici, öğretim elemanları, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
Kongre merkezinde düzenlenen törene katılan hekim adaylarının heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi. Aileleri ile katıldıkları törende ant içen hekimlerin ailelerine yaşattıkları gurur, salona alkışlarla yansıdı. Zorlu geçen bir eğitim sürecinden sonra mezunların ailelerine yaşattığı haklı gururun resmini gördüklerini dile getiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslan Bilici, yaşattıkları bu gururun ömür boyu meslek yaşamlarına yansıması temennisinde bulundu.
 
Ardından dönem birincisi Kübra Tatar, bu eğitim sürecinin çok kolay olmadığını ancak zorlu ve yorucu geçen bir eğitim sürecinin zaferini yaşadıklarını belirtti. Eğitim sürecinin henüz bitmediğini önlerinde daha uzun ve meşakkatli bir yolun olduğunun bilincinde olduklarını kaydeden Kübra Tatar, bu süreçte emekleri geçen başta aileleri olmak üzere tüm hocalarına teşekkür etti.
 
Konuşmanın ardından kütüğe ismini çakan Kübra Tatar, Diplomasını Dekan Prof. Dr. Aslan Bilici’nin elinden aldı. Diplomaların dağıtılmasının ardından tören, müzik dinletisi ile devam etti.

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT