1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle'de Erasmus ile Avrupa fırsatları
Dicle'de Erasmus ile Avrupa fırsatları

Dicle'de Erasmus ile Avrupa fırsatları

Dicle Üniversitesi Eurodesk Temas Noktası tarafından hazırlanan, "Erasmus ile Avrupa Fırsatları" isimli proje kabul edildi.

A+A-
Dicle Üniversitesi Eurodesk Temas Noktası tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın sponsorluğunu yaptığı, Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Temas Noktaları Gençlik Bilgilendirmesi Mali Destek Programı'na sunulan, "Erasmus ile Avrupa Fırsatları" isimli proje kabul edildi.
 
Proje, Dicle Üniversitesi akademik personelinin, öğrencilerinin ve Avrupa fırsatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin, Avrupa'daki eğitsel ve sosyal faaliyetlerden haberdar olmalarını, Türkiye Ulusal Ajansı'nın Erasmus Programı hakkındaki bilgi düzeylerini arttırmalarını ve bu programından azami derecede faydalanmalarını amaçlıyor.
 
"Erasmus ile Avrupa Fırsatları" projesi kapsamında Dicle Üniversitesi'nin 14 fakültesinde, öğrencilere yönelik "Erasmus Gençlik Projeleri, Eurodesk Bilgi Ağı ve Avrupa fırsatları" konulu bilgilendirme seminerleri düzenlenecek. Akademik personele yönelik de Avrupa Birliği hibeleri, Erasmus programları konulu 5 bilgilendirme seminerleri yapılacak ve bilgilendirme seminerleri sonrasında biri öğrencilere diğer akademik personele yönelik 2 uygulamalı proje hazırlama eğitimi de verilecek.
 
Nisan itibariyle faaliyetleri başlayan ve 1 Kasım 2014'e kadar devam edecek olan projeyi fakültelerde etkin şekilde duyurabilmek, faaliyetlere aktif katılımı en üst düzeyde sağlamak ve Erasmus ile Avrupa Fırsatlarından daha çok kişinin faydalanmasını sağlamak amacıyla üniversitemizde bilgilendirme ağı kurulacak. Bu bilgilendirme ağı, gönüllü öğrencilerin katılımıyla her fakültede kurulacak ekipler ve bir ekip liderinden oluşacak.

HABERE YORUM KAT