1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dicle'de eğitimde başarıyı artırmak!
Dicle'de eğitimde başarıyı artırmak!

Dicle'de eğitimde başarıyı artırmak!

Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

A+A-

İlçe Kaymakamı Kaya, öğrencilerin okula kazandırılması, eğitimde başarının yükseltilmesinde öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirterek, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde eğitim kalitesinin yükseltilmesi konusunda öğretmenlerden özveri beklediklerini söyledi.

EĞİTİMDE BAŞARIYI YAKALAMAK
Başarılı ancak maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitimlerini sürdürmeleri için gereken çabanın gösterilmesi gerektiğine dikkati çeken Kaya, "Amacımız geleceğin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Kaymakamlık olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Bir eğitimcinin işi öğrencilere en iyi şekilde eğitim vermektir, her yönüyle model öğretmenlere ihtiyaç duyulmaktadır" dedi.

ÖĞRETMENLERİN FEDEKARLIĞI
Öğretmenliğin en fedakar meslek olduğunu söyleyen Kaya, öğretmenlerin karşılaşmış oldukları sorunlar karşısında çözüm için Kaymakamlık olarak sonuna kadar yanlarında olduklarını, okullarda bulunan tüm ihtiyaçların karşılanması için her türlü desteği vereceğini belirtti. Kaya, "2011-2012 eğitim öğretim yılını değerlendirdiğimiz zaman, başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiğimizi gördük. Yeni eğitim öğretim yılında da aynı başarıyı çıtayı yükselterek devam ettirmenizi istiyorum" diye konuştu. Öğretmenlerinde sorunlarını dinleyen Kaya, kendilerine her türlü konuda destek olacağını ifade etti. Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya, bu tür toplantıları, okullar bazında eğitim ve öğretimi aksatmadan yapacaklarını belirterek, sorunları yerinde çözmeyi hedeflediklerini söyledi. Tüm Milli Eğitim camiasına yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.