1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle’de doğuma hazırlık sınıfı
Dicle’de doğuma hazırlık sınıfı

Dicle’de doğuma hazırlık sınıfı

Dicle Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 2.si düzenlenen “Doğuma Hazırlık Sınıfı Eğitici Eğitimi Kursu” Atatürk Sağlık Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

A+A-

“Doğuma Hazırlık” konusunda açılacak olan kurslarda görev yapacak ebe, hemşire ve doktorları yetiştirmek amacıyla bilgiler verildi.


Dicle Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 2. kez düzenlenen Doğuma Hazırlık Sınıfı Eğitici Eğitimi Kursu’na Ebe, Hemşire, Doktor, hemşirelik ve ebelik son sınıf öğrencileri tarafından oldukça yoğun ilgi gösterildi.


Yrd. Doç. Dr. Yeter Durgun Ozan ve Öğr. Gör. Mesude Duman’ın eğitmen olarak görev aldığı kursta ilk gün doğuma hazırlık sınıfı felsefelerinden Lamaze, HypnoBirthing, Aktif Doğum ve Doğal Doğum konuları ele alındı.


Doğuma hazırlıkta kas germe, nefes ve gevşeme egzersizlerinin gebelikte ve doğumda öneminin vurgulandığı ve gebelere doğum hazırlık sınıflarında bu bilgiler verilirken dikkat edilecek noktaların sunulduğu kursun ikinci gününde doğuma hazırlık sınıflarında kullanılan farklı eğitim modellerinin, grup çalışması ile tartışıldığı ve doğuma hazırlık sınıflarının yürütme ilkeleri ve program örnekleri sunuldu.


Teorik eğitimin yanı sıra kas germe egzersizleri, nefes egzersizleri, gevşeme egzersizleri, masaj teknikleri ve doğum pozisyonlarına yer verilen kurs, kokteyl ve katılım belgelerinin takdimi ile sona erdi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler