1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dicle'de çıkış sürüyor
Dicle'de çıkış sürüyor

Dicle'de çıkış sürüyor

Aroma Kadınlar Voleybol 3.Ligi'nde yer alan Dicle Üniversitesi S.K.S. Bayan Voleybol Takımı, Erzurum Gençliksporu 3-0 yenerek çıkşını devam ettirmenin sevincini yaşıyor.

A+A-

Maçı  25-7, 25-10, 25-16 'lik set sonuçlarıyla zorlanmadan kazanan Diyarbakır ekibi,  ligdeki 4galibiyetini elde etmiş oldu.

Müsabakayı değerlendiren takım sorumlusu Zafer İpekçi, “Bizim için kolay bir müsabaka oldu. Takımımız rakibe göre çok üstün bir oyun sergiledi. Ligdeki 4.galibiyetimizi aldık. Sporcularımı tebrik ediyorum. Türkiye'de voleybol kulübü olan üniversiteler arasında en başarılı olan üçüncü üniversite olma özelliğini taşımaktayız” dedi.

'3 YIL İÇİNDE 2.LİG'E ÇIKARIZ'

Dicle Üniversitesi Bayan Voleybol takımının oluşturacağı alt yapıyla üç yıl içinde Türkiye 2. ligine çıkma hedeflerinin bulunduğuna dikkat çeken İpekçi, sporcu yetiştirmeden, transfer yaparak hazır sporcularla başarıyı yakalamak istemediklerini söyledi.

Para kaynaklarını heba etmenin doğru bir yol olmadığını kaydeden İpekçi, “Dicle Üniversitesi rektörlüğü yılın 10 ayında aralıksız çalışan sporcularımızın göstermiş olduğu özveriyi takdir ediyor ve gerekli desteği vermek için çalışmaların başlatıldığını ifade etmiştir” diye belirtti.

HABERE YORUM KAT