1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle'de ağaç dikimleri devam ediyor
Dicle'de ağaç dikimleri devam ediyor

Dicle'de ağaç dikimleri devam ediyor

Dicle Üniversitesi ile Sivil Toplum Kuruluşları ve kamu kurumlarının ortaklığında düzenlenen Dicle Üniversitesi'nde Hatıra Ormanı fidan dikimleri devam ediyor.

A+A-

TRT'nin ardından Diyarbakır Galatasaray Futbol Okulu tarafından hatıra ormanı fidan dikimi Dicle Üniversitesi kampüsünde gerçekleşti. Diyarbakır Galatasaray Futbol Okulu tarafından yapılan hatıra ormanı için, 300 fidan toprakla buluştu.

Düzenlenen fidan dikim törenine Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sabri Eyigün, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İş Adamı Hüseyin Cengiz, Diyarbakır Asayiş Şube Müdürü Erkan Demircan, Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Ramazan Terkeşli, MÜSİAD Başkanı Şehabettin Aykut, Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Abdulkadir Duran, Diyarbakır Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Gülşen Duran, Diyarbakır Genç İş Adamları Derneği Başkanı Remzi Kaymak ve davetliler katıldı.

Toplamda 300 fidanın dikildiği etkinlikte hatıra ormanına ilk çam fidanını eken Genel Sekreter Prof. Eyigün ve Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Duran, fidanın ilk suyunu da kendi elleriyle verdiler.

Dicle Üniversitesi olarak 2013 yılında 40.000 ağaç diktiklerini ve kampüste 136.000 dekar alanı da ağaçlandırmaya ayırdıklarını ifade eden Eyigün, bütün kamu ve kuruluşları kendi hatıra ormanlarını kurmaları ve ağaç dikmeleri için davet etti.

Ağaç seviyesine dikkat çekmek için böyle bir karar aldıklarını dile getiren Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Abdulkadir Duran, şöyle konuştu; “Yeşil alan, doğa için çor önemlidir. İyi bir oksijen kaynağıdır. Buradan yola çıkarak, Galatasaray Futbol Okulu olarak hatıra ormanı kurma kararı aldık. 300 ağaçlık ormana, Galatasaray'ın isminin Diyarbakır'da hatırlanması için, 'Galatasaray Hatıra Ormanı' bıraktık.”

HABERE YORUM KAT