1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi'nden KTÜ'ye kardeşlik mesajı
Dicle Üniversitesi'nden KTÜ'ye kardeşlik mesajı

Dicle Üniversitesi'nden KTÜ'ye kardeşlik mesajı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sosyal Bilgiler Kulübü üyesi öğrenciler, '75 milyon kardeşiz' kampanyası kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni (KTÜ) ziyaret etti, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Öksüz ile görüşerek kardeşlik mesajı verdi.

A+A-

Rektörlükte öğrencileri kabul eden Prof. Dr. Öksüz, Türkiye'nin her köşesindeki öğrencilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşarak kardeşlik projesiyle geleceği kucaklamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dicle Üniversitesi Sosyal Bilgiler Kulübü Başkanı Mehmet Cihan Şimşek de '75 Milyon Kardeşiz' projesi için bölgeye geldiklerini belirterek şunları söyledi:

"Karadeniz ve Güneydoğu arasındaki önyargıları kırmak gerektiğini düşündük. Hepimiz kardeşiz. Bizim temel hedefimiz bu ülkenin çocuklarının, Türküyle, Kürtüyle, Arabıyla, Lazıyla kardeş olduğunu bilerek geleceği birlikte inşa etmektir. Trabzon'da değişik mekanlarda bulunduk, gezdik. Halk bize çok samimi davrandı. Bin yıldır bu topraklarda kardeş olarak yaşadığımızı biliyoruz, bundan sonra da kardeşçe yaşayacağımızı düşünüyoruz."

'40 YIL HATRI VAR' DEDİLER, BİRBİRLERİNE KAHVE FİNCANI HEDİYE ETTİLER

Rektor yardımcısı Prof. Dr. Öksüz ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sosyal Bilgiler Kulübü üyesi öğrenciler birbirlerine, "Kırk yıl hatırı vardır" diyerek kahve fincanı hediye etti. Bölgedeki ön yargıları kaldırabilmek için Trabzon'dan sonra Rize ve Artvin'de de üniversiteleri ziyaret edip kardeşlik ve dostluk mesajı vereceklerini söyleyen Dicle Üniversitesi Sosyal Bilgiler Kulübü üyesi öğrenciler, daha sonra da KTÜ Rektörlüğü önünde '75 Milyon Kardeşiz' pankartıyla anı fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT