1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi'nde seçim seferberliği
Dicle Üniversitesi'nde seçim seferberliği

Dicle Üniversitesi'nde seçim seferberliği

Dicle Üniversitesi öğrenciler, seçimlerde memleketlerine giderek HDP'den yana oylarını kullanacaklarını belirterek, herkesi oylarına sahip çıkmaya çağırdı.

A+A-

Dicle Üniversitesi öğrencileri, 1 Kasım'da oylarını kullanmak için memleketlerine gitmeye hazırlanıyor.

 

Öğrenciler oy kullanacakları memleketlerine gidebilmek amacıyla HDP'nin Hareketli Seçmen Komisyonu'na başvurarak kendilerine araç tahsis edilmesini istedi.

 

Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan ve Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Rüzgâr Tekeş, Şırnak ve ilçelerinde oy kullanan arkadaşlarıyla birlikte memleketlerine giderek yapılan katliamların hesabını sandıkta oy kullanarak vereceklerini aktardı. Üniversiteden 150'ye yakın öğrencinin Şırnak ve ilçelerinde oy kullanacağını aktaran Tekeş, HDP ile görüşerek araç ayarladıklarını ifade etti.
 
'Bir oy da, bir oydur'


Aydın'ın Didim ilçesine oy kullanmaya gidecek olan İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Yeliz Şahin, oyunu HDP'den yana kullanacağını ifade etti. Akan kanın durması ve kadınların özgür yaşayabilmesi için oy kullanmaya gideceğini dile getiren Şahin, "Görüşlerimizi sandıkta yansıtmak istiyoruz.

 

Tüm halkı, 'bir oy da bir oydur' bilinciyle hareket etmelerini ve oylarını özgürlüğün partisi olan HDP'den yana kullanmalarını istiyorum" diye konuştu.
 
22 saatlik yola rağmen oyunu kullanacak
 
Oyunu İstanbul'da kullanacak olan Dicle Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi Sevim Aydın ise, 22 saatlik yola rağmen İstanbul'a gideceğinin altını çizdi.

Herkesin bu seçimlerde, 7 Haziran seçimlerinde olduğundan daha fazla inanç ve seferberlik ruhuyla hareket edilmesi gerektiğini belirten Aydın, "Birlik, beraberlik ve kardeşlik simgelerinin yan yana olmasından dolayı oyumu HDP'den yana kullanacağım. HDP'nin logosunda bile, bireyleri ve farklılıkları kucaklayan el şekli var" dedi.
 
Oy kullanmanın yeterli olmadığını ifade eden Aydın, herkesi sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler