1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi'nde konser
Dicle Üniversitesi'nde konser

Dicle Üniversitesi'nde konser

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi (DÜ) mezunlarının oluşturduğu Grup Bazen, DÜ mezunlar birimi ile Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi öğrencilerinin ortak çalışması olan Kardelenler Karlıova'da projesine destek vermek için konser düzenledi.

A+A-
DÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen konsere DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Timur, DÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Kürşat Gülbeyaz, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
Üniversite öğrencileri, konser öncesi kendi elleri ile yaptıkları yiyecekleri satmak için kermes açtı. Kermesin ardından sahneye çıkan Grup Bazen, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. 
 
2 saat süren konser sonunda Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, grubu tebrik ederek solist Erkin Erol'a çiçek takdim etti. Prof. Dr. Eyigün, "Dicle Üniversitesi, mevcut öğrencilerinin her alanda gelişimi için yardım ettiği gibi, mezuniyet sonrası da onların yanında olmayı sürdürmektedir. Bu konserden elde edilecek gelirin de yine eski Dicle Üniversitesi öğrencisi olup da şimdi öğretmenlik yapan mezunlarımızın görev yaptığı okullara aktarılacaktır. Bu sosyal projede emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum" dedi.
 
(DE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT