1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi Voleybol şubesini kapatmadı
Dicle Üniversitesi Voleybol şubesini kapatmadı

Dicle Üniversitesi Voleybol şubesini kapatmadı

Dicle Üniversitesi'nin son anda Fenerbahçe maçına çıkması ve lige devam kararı alması spor camiasında büyük sevinç yarattı. Bu yıl yardımcısı Özkan İnce ile birlikte kulüpte maaş almayacağını belirterek jest yapan teknik sorumlu Karakurt,kulübün kapanması

A+A-

Lige katılıp katılmayacağı belli olmayan Dicle Üniversitesi'nin son anda Fenerbahçe maçına çıkması ve lige devam kararı alması spor camiasında büyük sevinç yarattı. Bu yıl yardımcısı Özkan İnce ile birlikte kulüpte maaş almayacağını belirterek jest yapan teknik sorumlu Karakurt,kulübün kapanmasını önleyen rektörlük ve kulüp yönetimine teşekkür etti.

SON DAKİKA KARARI HERKESİ MUTLU ETTİ.... Aroma Bayanlar 1.Voleybol Ligi'nde mücadele eden Dicle Üniversitesi'nin lige katılıp katılmayacağı belli değildi. Yeni rektör Ayşegül Jale Saraç ve üniversite yönetimi, uzun yıllardır Diyarbakır'ı Türkiye'nin en üst liginde temsil eden ve kapanma iddialarının kamuoyunda büyük üzüntü yarattığı bayan voleybol takımı için gerekli koşulları sağlayarak tarih sayfalarına "kara bir leke" olarak geçecek olumsuz tabloyu ortadan kaldırdı. Bayan voleybol takımı,eski rektör yardımcısı ve şu anki kulüp başkanı Prof. Dr. Zülküf Gülsün'ün girişimleri sonucu bir önceki dönemde kulübe kalıcı gelir olarak kazandırılan kaynaklardan yararlanırken,rektör Saraç ve yeni üniversite yönetiminin onayıyla sporcular eskiden olduğu gibi yine konukevinde kalacak,maçlar ve idmanlar ise Dicle Üniversitesi Büyük Salonu'nda oynanacak. Lige katılma tehlikesini son anda aşan bayan voleybol takımı,önceki gün apar-topar toplanıp İstanbul'a giderek Fenerbahçe maçına çıktı. D Spor'dan naklen yayınlanan maçta;kamp ve idman eksiğinden dolayı fazla bir varlık gösteremeyen Sarı-Siyahlı takım,güçlü rakibine farklı set sonuçlarıyla 3-0 mağlup oldu.

 

ÜNİVERSİTE VE KULÜP YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR.. Teknik sorumlu Ahmet Karakurt, bayan voleybol takımının yaşatılması adına fedakarlık yaparak yardımcısı Özkan İnce ile birlikte yıl sonuna kadar maaş almayacaklarını açıkladı. Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç,üniversite yönetimi ve kulüp yönetimine ,takımın lige katılmasını sağladıkları için teşekkür eden Karakurt,"burada yılların emeği var. Bu takım Diyarbakır'a sportif,tanıtım ve imaj alanlarında çok şeyler kazandırdı. Bir çırpıda kapanması fayda değil zarar sağlayacaktı. En başta sayın rektörümüz buna izin vermedi ve üniversite yönetimiyle birlikte kulübün yaşatılmasını,lige de katılmasını sağladı. Sayın rektörümüz,üniversite yönetimimiz ve kulüp yönetimimize teşekkür ediyoruz. Fazla transfer yapma şansımız olmadı. Gaziantep Şahinbey'den Seda ve Galatasaray'dan Aslıhan'ı alabildik. Eski oyuncularımız özveride bulunarak,peşinat talebinde bulunmadan ve kulübün içindeki belirsizliği bile bile geldiler. Şu an için idman eksiğimiz hayli fazladır. Öncelikle bunu gidermeye çalışacağız. Hedefimiz takımı ligde tutup Diyarbakır'a sağladığı katkıyı sürdürmektir. 30 Ocak'a kadar transfer süresi var. Bu arada kulübün parası olursa bir kaç oyuncu alabiliriz" dedi.

ÇARŞAMBA GÜNKÜ KUPA MAÇI ZİYA GÖKALP'TA.... Fenerbahçe maçından sonra Diyarbakır'a dönen Dicle Üniversitesi,çarşamba günü İller Bankası ile oynayacağı Türkiye Kupası maçı hazırlıklarına başladı. Dicle Üniversitesi Büyük Salonu bakımda olduğu için idmanlar ve maçlar bir süre Ziya Gökalp Spor Salonu'nda yapılacak. Sarı-Siyahlı takımın İller Bankası ile çarşamba günü yapacağı kupa maçı Ziya Gökalp'ta saat 12.30'da başlayacak. Sarı-Siyahlı takım Pazar günü ise ligde Diyarbakır'da oynayacağı maçta Bursa Nilüfer Belediyesi ile karşı karşıya gelecek. 12 takımın mücadele ettiği ligde 22 haftalık mücadele sonunda son 2 sırada yer alan ekipler 2.Lig'e düşecek. Bu arada Sarı-Siyahlı takım,son iki sezonda kadrosunda bulunan yabancı oyuncular Katerina,Alyona ve Victorya ile yola devam ederken,geçen sezonki kadroda bulunan yerli oyuncuların da kalması sevindirdi.