1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi Voleybol Şubesi kapanmasın
Dicle Üniversitesi Voleybol Şubesi kapanmasın

Dicle Üniversitesi Voleybol Şubesi kapanmasın

Yeni sezonun başlamasına bir ay kala Dicle Üniversitesi bayan voleybol takımında hiç bir çalışma olmaması tedirginlik yaratırken,bu durumdan rahatsız olan voleybol camiası yeni rektör Saraç'tan olaya el koymasını istiyor.

A+A-

GÖKŞİN :"D.BAKIR VE TARİH AFFETMEZ"

Bayanlar 1.Voleybol Ligi'nde 2008-2009 sezonu Ekimin ikinci haftasında başlayacak. Ligde mücadele eden diğer takımlar hazırlıklarını sürdürürken,yıllardır Diyarbakır'ı temsil eden Dicle Üniversitesi'nde belirsizlik ortamı hakim. Eski rektör Prof.Dr.  Fikri Canoruç'un döneminde aynı zamanda  rektör yardımcısı olan ve  geçen sezonun sonunda yapılan kongrede kulüp başkanlığına bir kez daha seçilen Prof. Dr. Zülküf Gülsün'ün yeni üniversite yönetiminde yer almaması kulüp yönetimi için de sıkıntı yaratırken,Voleybol Federasyonu İl Temsilcisi İsmet Gökşin rektörlük seçiminden sonra kulübün kapanacağına dair bir izlenim oluştuğunu belirterek,"böyle bir şey olursa bunu Diyarbakır ve tarih affetmez" dedi.

Voleybol takımının yıllardır Diyarbakır'ın tanıtımını başarıyla yaptığını vurgulayan Gökşin,kulübün kapanmasının Diyarbakır'da spora büyük darbe vuracağını ileri sürdü.

 Gökşin,yeni rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'tan duruma el koyarak yeni sezonla ilgili çalışmaları başlatmasını beklediklerini söyledi.

"BU ŞANSI VE FIRSATI KAÇIRMAYALIM"

Gökşin,"Aroma Bayanlar 1.Voleybol Ligi'nde temsil edilen 12 ilden biri Diyarbakır'dır. Bayan voleybol takımımımız yıllardır kentimizi en iyi şekilde temsil etmekte,ulusal tv ve basında yayınlanan haberler nedeniyle büyük paralar ödenerek yapılamayacak olan reklamı yapmaktadır. Bir çok kent takımının bu lige çıkması için mücadele verirken,bizim bu fırsatı kendi elimizle tepmemiz kabul edilemez. Voleybol takımının kapatılması veya zayıflatılarak ligden düşürülmesi Diyarbakır'a yapılabilecek en büyük kötülük olacaktır. Böyle bir şeyin olacağını düşünmek istemiyoruz fakat son zamanlarda buna yakın bir izlenim söz konusudur. Yeni rektörümüzün böyle bir şeye izin vermeyeceğine inanıyorum. Bu yüzden kendisinden isteğimiz;bir an önce harekete geçerek yeni sezonla ilgili çalışmaların başlamasını sağlamasıdır.

Üniversitede rektör ve yönetim değişikliği olması gayet doğaldır. Önemli olan bu kentin spordaki lokomotifi olmuş bir kulübü ayakta tutmaktır. Rektör hanımdan voleybol camiasını sevindirecek haberi bekliyoruz" dedi.