1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dicle Üniversitesi puansız döndü
Dicle Üniversitesi puansız döndü

Dicle Üniversitesi puansız döndü

Türkiye deplasmanlı Voleybol Bayanlar 3.Ligi D Grubu'nda mücadele eden Merinos Spor Bayan Voleybol takımı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sağlık Kültür Spor'u puansız gönderdi.

A+A-

Türkiye deplasmanlı Voleybol Bayanlar 3. Ligi D Grubu'nda mücadele eden Merinos Spor Bayan Voleybol takımı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sağlık Kültür Spor'u puansız gönderdi.

İlk sezonda da Diyarbakır'da Dicle Üniversitesini sahasında yenen Merinos'un Mavi Melekleri kendi sahasında da aynı başarıyı gösterdi. Birinci sette Merinos Spor'dan Betül'ün sakatlanarak çıkmasına rağmen maçı bırakmayan Merinos Spor üç seti de alarak puanını 32'ye yükseltti. Gaziantep Kamil Ocak Kapalı Spor Salonunda Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sağlık Kültür Sporla karşılaşan Merinos Spor birinci seti 26-24, ikinci seti 25-23 ve üçüncü seti 25-21 aldı. Bu sonuçla Merinos spor Bayan Voleybol takımı ligde üçüncü sıradaki yerini korudu. Merinos Spor Dicle Üniversitesi karşısında aldığı üç puanla en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını yediye çıkararak önemli bir avantaj elde etti. Önümüzdeki Hafta Mersin Pamuk Sporla deplasmanda karşılaşacak olan Merinos Spor hazırlıklarına başladı.

Ligde üçüncü sıraya yerleşen Merinos Spor Antrenörü Ali Bağcı " Bu güne kadar yaptığımız karşılaşmalarda önemli başarılara imza attık. Ligde yeni bir takım olmamıza rağmen ilk maçtan itibaren üst sıralara yerleştik. Üçüncü sıradayız ancak sezon sonuna kadar tüm maçları alarak sezonu ikinci olarak bitirmek hedefimizdir. Dicle Üniversitesi gibi güçlü bir takımı da yenerek iddiamızı devam ettiriyoruz. Bu maçta yine oyuncularımızdan birisi sakatlandı. Ancak alt yapımız sağlam olduğu için bir sıkıntı yaşamadan yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki sezon için hedeflerimizi şimdiden belirledik. Yeni takviyelerle güçlü bir takım oluşturup Gaziantep'e şampiyonluğu tattıracağız" dedi.

HABERE YORUM KAT