1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dicle Üniversitesi okçulukta da önde
Dicle Üniversitesi okçulukta da önde

Dicle Üniversitesi okçulukta da önde

Dicle Üniversitesi, Üniversitelerarası Okçuluk Türkiye Şampiyonasında da yine göz doldurdu.

A+A-

Her spor dalında sergilediği üstün başarılar ve elde ettiği dereceler ile evine dönen Dicle Üniversitesi, Üniversitelerarası Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda da yine göz doldurdu.

Makaralı yay erkek takım Türkiye 3.'lüğü ve yine makaralı yay mix takımı olarak Türkiye 2.liği elde eden Dicle Üniversitesi, toplamda 3 erkek ve 5 kızdan oluşan takımları ile üstün performans sergiledi. Eskişehir'de yapılan ve iki gün süren 2014 Salon Okçuluğu Şampiyonasına toplamda 30 üniversite katılım sağladı.

İki gün süren müsabakalar sonucunda Türkiye derecesi almanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Dicle Üniversitesi Okçuluk Takımı sorumlu hocası Yrd. Doç. Dr. Hasan Aykut Aysan, öğrencilerinin üstün performans sergileyerek, diğer üniversitelerden gelen rakipleri ile kıran kırana mücadele ettiklerini söyledi.Üniversitelerine Türkiye 2. ve 3.lüğü ile dönmelerinin çok sevindirici olduğunu vurgulayan Aysan, Mayıs ayında Kayseri'de gerçekleşecek olan açık hava okçuluk turnuvası için hummalı bir şekilde çalıştıklarını ve yine Dicle Üniversitesine bir başarı daha kazandıracaklarını söyledi. 

HABERE YORUM KAT