1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi DÜKM'de
Dicle Üniversitesi DÜKM'de

Dicle Üniversitesi DÜKM'de

Dicle Üniversitesi Kültür Mutfağı (DÜKM) oyuncularının skeçleri ve Miraç Can'ın stand-up gösterisi, öğrencileri gülmekten kırdı geçirdi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Kültür Mutfağı (DÜKM) oyuncularının skeçleri ve Miraç Can'ın stand-up gösterisi, öğrencileri gülmekten kırdı geçirdi. Kongre merkezinde yaklaşık 2 bin kişinin izlediği gösteriye Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) oyuncularından Metin Yıldız katıldı.

Güneydoğu Anadolu Halkoyunları Topluluğunun Diyarbakır yöresine ait oyunları ile başlayan gösteri, Abdulvahip Karadaban'ın gitarı ile seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe parçalardan oluşan mini konseri ile devam etti.

KADERİM 3 DEFA DİYARBAKIR İLE KESİŞTİ
Ardından alkış tufanı ile sahneye çıkan oyuncu Metin Yıldız, esprileri ile seyircilerden büyük ilgi gördü. Kaderinin 3 defa Diyarbakır ile kesiştiğini söyleyen Metin Yıldız, bunu şiirsel bir dille seyircilerle paylaştı. Bir dilde düşünüp te başka bir dilde konuşmanın verilmek istenen duyguyu nasıl etkilediğini başından geçen bir olayla anlatan Yıldız, Miraç Can ile tanışma serüvenini esprili bir dille dile getirdi. Metin Yıldız, Miraç ve onun gibi oyuncu adaylarını her zaman her şekilde destek olmaya çalışacağını belirtti.

DİYARBAKIR'DA OYUNCU SEÇMESİ OLACAK
Yakın bir zamanda Diyarbakır'da oyuncu seçmeleri yapacaklarını söyleyen Yıldız, Diyarbakır'da bir şaka köprüsü kuracaklarını ifade etti. "Yıldızları Takip Et" projesi kapsamında tanınmış birçok yüzün burada olacağını kaydeden Yıldız, çok yakında güzel şeylere imza atacaklarını ifade etti. Yaklaşık 3 saat süren gösteri, izleyicilerden büyük alkış aldı.

HABERE YORUM KAT