1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Üniversitesi Dortmund Üniversitesi ile protokol imzaladı
Dicle Üniversitesi Dortmund Üniversitesi ile protokol imzaladı

Dicle Üniversitesi Dortmund Üniversitesi ile protokol imzaladı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi ile Almanya'nın Dortmund Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında işbirliği amacıyla protokol imzalandı.

A+A-

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel ve Dortmund Üniversitesi Eğitim Fakültesi yetkilileri, DÜ Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ı makamında ziyaret ederek imza törenini gerçekleştirdi. İmza törenine İsviçre St. Gallen Eğitim Fakültesi ve Duhok Üniversitesi Eğitim Fakültesi yetkilileri de katıldı. Avrupa'nın ve Ortadoğu'nun birçok üniversitesi ile olan işbirliği çalışmalarına; St. Gallen Üniversitesi ile birlikte Dortmund Üniversitesi'ni de eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Duhok Üniversitesi'ni de bu organizasyona katmak istediklerini söyledi. Saraç, öğrenci akademisyen değişimi ve ortak bilimsel projeler yürütme konusunda anlaştıklarını ve bu işbirliği çerçevesinde güzel projelere imza atacaklarını belirtti.

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, Dortmund Üniversitesi ile imzalanan protokolden ötürü oldukça mutlu olduklarını kaydetti. Amaçlarının işbirliği ağlarını geliştirmeye devam etmek olduğunu belirten Yücel, öğretmen eğitimi konusunda yeterli seviyeye ulaşmaya çalıştıklarını aktardı.

Öğretmen eğitimi konusunda kendilerinin oldukça yüksek potansiyele sahip olduklarını ve bu konuda aynı şekilde geniş bir alt yapıya sahip olan Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi ile işbirliğinin önemine vurgu yapan Dortmund Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Thomas Goll, ortak birçok çalışma yapmak istediklerini belirtti.

Yapılan imza törenine katılan İsviçre St. Gallen Üniversitesi yetkilisi Lucas Oberholzer, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yürüttükleri işbirliğinden oldukça mutlu olduklarını ve bunu daha ileri taşımak istediklerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT