1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dicle Üniversitesi büyük başarılar elde etti
Dicle Üniversitesi büyük başarılar elde etti

Dicle Üniversitesi büyük başarılar elde etti

Antalya ilinde düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Dicle Üniversitesi takım halinde dereceler elde etti.

A+A-
Genç Erkekler kategorisinde 70 kg'da Abdülkerim Gündüz Türkiye 1.si olurken, genç bayanlar kategorisinde 55 kg'da Leyla Yalınkılıç, Türkiye 4.sü oldu. 50k g 'da Emine Tunca Türkiye 6.sı oldu ve 70kg'da Hilal İloğlu Türkiye 5.si oldu.
 
Toplam 53 üniversitenin yer aldığı müsabakalarda Dicle Üniversitesi genç bayanlar sıralamasında takım halinde 15. olurken, erkekler ise 53 takımın yer aldığı müsabakada 14.oldu.
 
Bilek güreşi takım sorumlusu Nihat Mızrak; “Bilek güreşi takımızın bu güzel başarısından ve sporcuları verdikleri emeklerinden dolayı tebrik ederim. Takım olarak bu seviyelere gelmelerinde sporculara her türlü desteklerini esirgemeyen ve sporcuların her zaman yanlarında olan Dicle üniversitesi rektörlüğü ve spor birliği başkanı rektör yardımcımız Prof. Dr. Sabri Eyigün hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
 
Prof. Dr. Sabri Eyigün de “Dicle Üniversitesi öğrencilerinin sporda elde ettikleri bu başarıların tesadüf olmadığını gösteren en güzel kanıt, başarının her sporun her alanında ve sürekli olmasıdır. Bu vesileyle Diyarbakır'a bu güzellikleri yaşatan, Diyarbakır ve Dicle Üniversitesi'nin adını “başarı, güzellik, coşku” gibi kavramlarla duyuran tüm öğrencilere ve emeği geçen öğretim ve idari kadroya teşekkür ederim” dedi.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT