1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Saldırısına yönelik yayın yasağı getirildi
Dicle Saldırısına yönelik yayın yasağı getirildi

Dicle Saldırısına yönelik yayın yasağı getirildi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araçla yapılan terör saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiği bildirildi.

A+A-

Diyarbakır'ın  Dicle İlçesi'ne 1 kilometre mesafede bulunan  Jandarma Tabur Komutanlığı'na dün gece PKK'lılar tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker şehit oldu, 26 kişi yaralandı. Olay sonrası bölgeye takviyeye giden polis aracına da saldırı düzenlendi. Saldırıda Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanı sıra bir de kadın hakimin yaralandığı öğrenildi.

YAYIN YASAĞI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Basın ve  Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada,  Dicle Sulh Ceza Hakimliği'nin soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında her türlü haber, röportaj, eleştiri gibi yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verdiği belirtildi.

Dicle Sulh Ceza Hakimliğine atıfta bulunularak yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"01.05.2016 tarihinde  Diyarbakır ili  Dicle ilçesi  Dicle İlçe  JandarmaKomutanlığına bombalı araç ile yapılan terör saldırısı olayı ile ilgili olarak 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 3/2 maddesi kapsamında 2016/91 D.İş sayılı kararıyla, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınlarının yapılmasının yasaklanmasına karar verilmiştir."

HABERE YORUM KAT