1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle personeline iletişim semineri
Dicle personeline iletişim semineri

Dicle personeline iletişim semineri

Dicle Üniversitesi personellerine yönelik “Takım çalışması, beden dili ve iletişim” konulu kişisel gelişim semineri verildi.

A+A-

Dicle Üniversitesi akademik ve idari personellerine yönelik olarak “Takım Çalışması, Beden Dili ve İletişim” konusunda kişisel gelişim semineri verildi. Kongre merkezinde gerçekleşen semineri Öğretim Görevlisi İbrahim Yenigün verdi.
 
Personel Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ömer Kurt’un açılış konuşması ile başlayan programda Kurt, bakış, mimik ve tavrın iletişim üzerindeki etkilerine örnekler verdi. İnternetin ve sosyal medyanın günümüzün teknolojik kelepçeleri olduğunu belirten öğretim görevlisi İbrahim Yenigün, internetin ve cep telefonlarının hayatımızın bir parçası haline geldiğini ve farkında olmadan dünyevi birçok olgudan teknoloji yüzünden kopulduğunu vurguladı.
 
Başarılı olmak için neler yapılması, başarı ve hedef arasındaki ilişki konusunda slaytlar eşliğinde keyifli bir sunum gerçekleştiren Yenigün, hayata dair önemli mesajlar verdi. Hedefsiz yaşanmayacağını ve başarı elde edilemeyeceğini söyleyen Yenigün, insanlarla iletişimi daha verimli hale getirmek ve adaptasyon için geliştirilesi gereken tavırlardan, hal ve hareketlerden örnekler vererek, personellere stresten nasıl uzak kalınacağı konusunda da önerilerde bulundu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler