1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Nehri’nde boğulma vakaları artıyor
Dicle Nehri’nde boğulma vakaları artıyor

Dicle Nehri’nde boğulma vakaları artıyor

İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekibi, Dicle Nehri’ne serinlemek için giren ve akıntıya kapılan çocuğu, tüm çabalarına rağmen kurtaramadı. Çocuğun cansız bedenine ulaşıldı.

A+A-

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte boğulma vakalarının sayısı da artıyor. Hevsel Bahçeleri civarında dün saat 16.00 sıralarında serinlemek için Dicle Nehri’ne giren bir çocuk, akıntıya kapıldı.

Haber verilmesi üzerine İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekibimiz, olay yerine intikal etti. Kurtarma ekibinin yaptığı çalışmayla kısa sürede ismi öğrenilemeyen, 12 yaşlarında olduğu belirtilen bir erkek çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Çocuğun cenazesi, sağlık ekipleri tarafından ambulansla Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekibinde çalışan dalgıç Erdal Mızrak, haberin kendilerine saat 16.10 sıralarında geldiğini belirterek, kısa sürede belirtilen noktaya gittiklerini ve çalışmaya başladıklarını söyledi. Mızrak, yaz aylarında boğulma olaylarının çok fazla olduğunu ve bu yüzden ekiplerinin hazır halde beklediğini kaydederek, “İhbarı alır almaz yola çıktık, Hevsel Bahçeleri’nin alt kısmında çocuğun kaybolduğu bölgede çalışmaya başladık. Yaptığımız çalışma ile 10-12 dakikalık aramadan sonra çocuğun cesedine ulaştık ve ilgili makamlara teslim ettik.” dedi. İtfaiye Daire Başkanlığı, ailelere çocuklar konusunda uyarıda bulunarak, yaz aylarıyla birlikte serinlemek için Dicle Nehri’ne serinlemek için çok sayıda kişinin girdiğini, iyi yüzme bilinmediği için boğulma vakalarının artığını, çocuklara dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler