1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Nehir kıyısında ormanlık alan oluşuyor
Dicle Nehir kıyısında ormanlık alan oluşuyor

Dicle Nehir kıyısında ormanlık alan oluşuyor

Bismil Belediyesi, yurttaşların gelişi güzel çöp ve molozlarını döktüğü Dicle Nehri kıyısını temizlendikten sonra yapılan dolu işlemin ardından 330 dönümlük alanda yeşillendirilme çalışması başladı.

A+A-

Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde Dicle Nehri kıyısında bulunan 330 dönümlük alana yurttaşların gelişi güzel çöp ve molozlarını döktüğü alanda yapılan temizlik, dolgu işlemin ardından yeşillendirilme çalışmasına başlanıldı. Bismil Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü tarafından Dicle Nehri kıyısında bulunan 330 dönümlük alanın yeşillendirilmesi için çöp ve molozlardan temizledikten sonra yapılan dolgu işlemin ardından yeşillendirme çalışmasına başladı. Ekilen ağaçların damlama sistemleriyle sulanacağını belirten Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü, son yıllarda Dicle Nehri kıyısında yaptığı yeşillendirme çalışmasıyla birlikte Nehir kıyısının yaklaşık 4 kilometrenin tamamen yeşillendirildiği belirtilirken,  büyük bir ormanlığın oluşacağı kaydedildi.

Daha önce Dicle Nehri kıyısında 110 dönüm Halil İbrahim Oruç parkı, 75 dönüm Vedat Aydın parkın yapımını tamamlayarak halkın hizmetine açan Bismil Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü, Dicle Nehri kıyısına peyder pey yaptığı yeşillendirme çalışmalarının devam edeceği belirtildi.  Köylerde bulunan okul ve mezarlıklar için ekilmek üzere bin ağacın da köy ihtiyar heyetlerine verdiklerini belirten Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü,  yeşillendirme çalışmalarını merkez ve köylerde yaygınlaştırarak devam edeceğini açıkladı.

 

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT