1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle kıyısında düzenleme çalışması
Dicle kıyısında düzenleme çalışması

Dicle kıyısında düzenleme çalışması

Dicle Nehri kıyı şeridini koruma ve düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu, “İlçemizi, betonarme yapılardan kurtarmak ve ekolojik bir ilçe görünümünü oluşturmak için son 4 yıldır yeşillendirme ve sosyal al

A+A-

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'nde Dicle Nehri kıyı şeridini koruma ve düzenleme çalışmaları kapsamında BDP'li Bismil Belediyesi'nin, nehrin kıyı şeridi üzerinde yaya geçidi, kilit taş döşemesi, nehir yönüne oturma bankları, aydınlatma, süs bitkilerinin dikimi ve pergole çalışmaları sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyip Park ve Bahçe İşleri Müdürü'nden bilgi alan Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu, nehrin kıyı şeridindeki çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini belirtti. Yine Halil İbrahim Oruç Parkı'nın genişletme çalışmalarının da bitme noktasında olduğunu dile getiren Eminoğlu, “Halil İbrahim Oruç Parkı'nın yanında bulunan toplam 90 dönüm alanı yeşillendirdik. Bu bölgeyi sosyal bir alana kavuşturduk” dedi.

Daha önce yurttaşların gelişi güzel attıkları çöp ve molozlar nedeniyle çöp alanına döndüğünü fakat şuan çöplerden arındırıldığını dile getiren Eminoğlu, “Ayrıca bu alanda bulunan bataklık alanlarının kurutulması çalışmaları ardından yapılan dolgu işlemleri ile birlikte ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi çalışmaları da tamamlanacak. Halil İbrahim Oruç Parkı içinde spor ve yürüyüş alanları, yüzme havuzu, çeşitli projeler üzerinde de çalışıyoruz. Demokratik Ekolojik Cinsiyet Özgürlükçü Paradigma temelinde hareket ediyoruz. İlçemizi, betonarme yapılardan kurtarmak ve ekolojik bir ilçe görünümünü oluşturmak için son 4 yıldır yeşillendirme ve sosyal alanları genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT