1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle kırsalında silah ve mühimmat bulundu
Dicle kırsalında silah ve mühimmat bulundu

Dicle kırsalında silah ve mühimmat bulundu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında PKK'lılara ait 1 adet kaleşnikof marka silah, silaha ait malzeme, fünye takıl TNT kalıbı ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Dicle İlçe Komutanlığı ekipleri tarafından pkk ile mücadele kapsamında arama tarama faaliyetleri gerçekleştirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilen faaliyetlerde ağaçların arasında gizlenmiş şekilde pkk'lılara ait malzemeler bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, "İcra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde; Dicle ilçesi Taşağıl Mahallesi mevkiinde Hatuntaş ve Debelik Tepe arasında kalan bölgede, ağaçların arasına gizlenmiş ve pas tutmuş vaziyette Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarına ait olduğu değerlendirilen 1 adet kaleşnikof piyade tüfeği, biri dolu biri boş 2 adet kaleşnikof şarjörü, 3 adet ucunda fünye takılı TNT kalıbı ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır" denildi.


Açıklamada halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve pkk ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edileceği de belirtildi.


(AKK-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler