1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle kırsalında çatışma
Dicle kırsalında çatışma

Dicle kırsalında çatışma

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Dicle ile Elazığ'ın Arıcak ilçe kırsalında sabah saat 05.00'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlarda pkk'lılarla güvenlik kuvvetleri arasında çıkan çatışmada 2 asker yaralandı.

A+A-

Yaralı askerler helikopterle bölgeden alınarak Diyarbakır'a kaldırıldı. Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalı ile Elazığ'ın Arıcak ilçe kırsalında pkk'lıların barındığı bölgelere yakın köy ve mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Sabah erken saatlerde başlatılan operasyonlarda pkk'lıların bölgeden temizlenmesi için havadan ve karadan bölgeye asker indirildi. Bölgede geniş bir arazide arama tarama faaliyeti yapan güvenlik kuvvetleri ile pkk'lılar arasında sıcak temas sağlanırken, yaşanan çatışmada 2 asker yaralandı.

Yaralı askerler bölgede bulunan helikopter ile Diyarbakır'a kaldırıldı. Helikopter pistinde bekleyen 2 ambulansa nakledilen yaralı askerler tedavi edilmek üzere Diyarbakır Asker Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralı askerlerden birinin hayati tehlikesinin olduğu belirtilirken, bölgede operasyonların aralıksız devam ettiği bildirildi. 


(AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT