1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Kaymakamlığı'ndan nevroz kutlaması
Dicle Kaymakamlığı'ndan nevroz kutlaması

Dicle Kaymakamlığı'ndan nevroz kutlaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Dicle İlçe Kaymakamlığı bünyesinde ilk defa Nevruz kutlaması yapıldı.

A+A-

Dicle Kaymakamı Remzi Kattaş ilçe merkezinde düzenlenen kutlamada yaptığı açıklamada Nevruz Bayramı'nın sadece yörenin ve bölgenin geleneksel baharı karşılama bayramı olmadığını, bu bayramın Türki Cumhuriyetlerin ve Ortadoğu ülkelerinin, Türkiye'nin tarihten gelen ve birçok ülkenin hoşgeldin baharı olarak kutladığı bir bayram olduğunu söyledi.

Kattaş, "Kayseri ilimizde Hıdrellez olarak kutlanır. Biz de Dicle Kaymakamlığı olarak vatandaşımızla iç içe olmak, onların acılarına, sevinçlerine ortak olmak amacıyla her koşulda beraber olmak için böyle bir kutlamaya vesile olduk. Nevruz bir kavganın, dilin yolu değil, kaynaşmanın, huzurun, bir arada yaşamanın vesilesidir.

Göreve başladığım 7 aylık süreçte 36 köy ziyaret ettim. Bu ziyaretlerle birçok köyün su, yol, okul, cami, taziye evleri gibi problemlerini kendi imkanlarımızla, planlı ve adilene bir şekilde çözüm bulmaya çalıştık. Hem de vatandaşlarımızla kaynaştık. Doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle bütün etrafıyla bu ülkede yaşayan insanlar olarak benzer heyecan, arzular, üzüntülerle iç içe büyümüşüz ve yaşamaya devam ediyoruz" dedi.

Kaymakam Kattaş, içinde bulunulan huzur ortamı ve insanların sağ duyusuyla bu durumun daha iyi bir seyir izleyeceğini ve daha güzel günlerin ülkenin olacağını sözlerine ekledi. Kaymakam Kattaş konuşmasının ardından ilçe merkezinde yakılan ateşin üzerinden atlayarak demir dövdü.


(FA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT