1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle elektrik'ten nevroz hediyesi
Dicle elektrik'ten nevroz hediyesi

Dicle elektrik'ten nevroz hediyesi

DİYARBAKIR- Abonelerden gelen 'Eski borçlarımızın faizi silinsin' talebini değerlendiren Dicle Elektrik, özelleşme öncesi alacaklarının gecikme zammını silmek için bir kampanya başlatma kararı aldı.

A+A-

 40 gün sürecek olan kampanyanın, borcu olanlara 'Nevruz Hediyesi' olacağı ve 21 Mart'ta başlayarak 30 Nisan'a kadar devam edeceği belirtildi. Özelleşme sonrasında abonelerinin eski borçlarına ait faiz yükünden kurtarmak için faizleri silerek, yeni ve temiz bir sayfa açılmasını sağlayan Dicle Elektrik, 2013'ta açılan kampanyalardan haberdar olamayan veya değişik sebeplerle bu sürede borcunu ödeyemeyen aboneleri için 'Nevruz Hediyesi' olacak yeni bir kampanya başlattı.

Kampanya ile özelleşme öncesi döneme ait elektrik borçlarının faizinin silineceği bildirildi. Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta bulunan Dicle Elektrik abonelerinden, özelleşme öncesi döneme ait borcu bulunanlardan “Düzenlenen kampanyadan haberimiz olmadı, yeni bir kampanya gerçekleştirin'' ve ''Kampanyaya yetişemedik, yeniden düzenleyin'' gerekçeleri ile 'Faiz silme kampanyası' düzenlenmesine yönelik yoğun talepler gelmeye başladı. Özellikle de kırsal kesimde köy abonelerinden gelen bu talepleri değerlendiren Dicle Elektrik, özelleşme öncesi döneme ait borcu olanları sevindirecek bir karar aldı.

Dicle Elektrik, gelen talepleri karşılamak üzere 21 Mart Nevruz'da başlayacak ve 30 Nisan'a kadar sürecek bir kampanya başlatma kararı aldı. 'Nevruz Hediyesi' tarzındaki kampanyadan özelleşmenin gerçekleştiği 30 Haziran 2013 tarihinden önceye ait borcu bulunan aboneler yararlanabilecek. Bu aboneler, borçlarını ödemeleri halinde, bu güne kadar borçlarının üzerine eklenmiş olan yasal faizlerin tümü silinecek. Borçlu abone, kampanya süresi içerisinde başvurduğu takdirde, sadece borcuna ait ana parayı ödeyecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen borçlu abonenin, öncelikle borcu olan ana paranın yüzde 25'ini peşin ödemesi gerekir. Abone, geri kalan borcunu ise taksitle ödeyebilecek. Kampanya koşulları ile ilgili olarak aboneler, 444 8 086 numaralı çağrı merkezi numarasından detaylı bilgi alabilecekler.

HUKUKİ TAKİBİNE UĞRAYANLAR DA YARARLANACAK

Hukuki takibe uğrayarak, hakkında icra takibi başlatılmış veya başlatılacak olan dosyaların muhatabı aboneler ile hukuki ve idari takibe uğrayan aboneler de kampanyadan yararlanabilecekleri belirtildi. Bu grup borçlular, anapara, masraf ve vekalet ücreti karşılığında gecikme zammı veya faiz ödemeksizin borçlarından kurtulabilecekler. Aksi durumda abone araç, gayrimenkul, banka mevduat hacizleri ile karşı karşıya kalabilecek.

(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT