1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Elektrik Müşteri Hizmetler Merkezi 1 yaşında
Dicle Elektrik Müşteri Hizmetler Merkezi 1 yaşında

Dicle Elektrik Müşteri Hizmetler Merkezi 1 yaşında

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını önceleyen Dicle Elektrik Dağıtım tarafından geçtiğimiz yıl hizmete sokulan Müşteri Hizmetleri Merkezi, bu güne kadar yaklaşık 100 bin müşteriye hizmet verdi.

A+A-

TEK MERKEZDEN ÇÖZÜM 

Enerji tedarik hizmeti verdiği Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yaklaşık 1.5 milyon müşterisi bulunan Dicle Elektrik Dağıtım, bölge genelinden gelen başvurulara tek merkezden çözüm üretilebilmesi için geçtiğimiz yıl Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni hizmete soktu.

Biri yönetici olmak üzere toplam 13 çalışanın hizmet verdiği merkezde, tüketim itirazı, kaçak işlemleri sayaç değişimleri, abone devir, bilgi güncelleme, güç artırımı, yeni, tarife değişikliği, geçici açma kapama, abone kayıt gibi müşterilerden gelen başvurular, çok kısa sürelerde çözüme kavuşturuluyor. Müşteri Hizmetleri Merkezi, geride kalan bir yıllık sürede toplam 100 bine yakın elektrik müşterisine hizmet sundu.

BİRİNCİ YIL PASTASI

Hizmete girmesinin ardından sorunların çözümü konusunda önemli bir mesafe alınmasını sağlayan Müşteri Hizmetleri Merkezi’nin kuruluş yıldönümü, şirket merkezinde düzenlenen sade bir törenle kutlandı.

Birinci yıl pastasının kesildiği kutlamaya şirket çalışanları ve yöneticiler katıldı. Burada konuşan Müşteri Hizmetleri yöneticisi Necdet Yentürk, günde ortalama 400 müşteriye hizmet verdiklerini söyledi. Daha sonra söz alan Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka, merkez çalışanlarına gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür etti. Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel ise, birinci önceliklerinin müşteri memnuniyeti olduğuna vurgu yaparak, bu konuda önemli yol kat ettiklerinin altını çizdi.

HABERE YORUM KAT