1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle EDAŞ'tan zorunlu kesinti
Dicle EDAŞ'tan zorunlu kesinti

Dicle EDAŞ'tan zorunlu kesinti

DİYARBAKIR- Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin (TEİAŞ), elektrik enerjisi arzından kaynaklanan nedenlerden dolayı, arz-talep dengesinin sağlanabilmesi için sattığı elektrik enerjisinde zorunlu kesintilere gitme kararı alırken, Dicle Elektrik Dağıt

A+A-
Elektrik üretimine bağlı olarak ortaya çıkan sıkıntı, ülke genelinde olduğu gibi Güneydoğu illerini de olumsuz yönde etkiledi. Dicle EDAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, enerji krizi ile birlikte TEİAŞ'ın, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye verdiği elektriği yüzde 10 oranında azaltacağını bildirdi. Açıklamada, “Bununla bağlantılı olarak, Türkiye genelinde olduğu gibi Dicle EDAŞ bölgesinde de yüzde 10 civarında elektrik kesintisine gidilecek. Yaşanan bu olağanüstü durum üzerine Dicle EDAŞ yöneticileri, acilen bir araya geldi. 
 
Düzenlenen toplantıda yapılan planlamaya göre, TEİAŞ'ın verdiği elektriği kısmasına paralel olarak kesintiler bu gün başladı. Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta hayata geçirilecek zorunlu elektrik kesintisi, kırsal kesim ağırlıklı ve dönüşümlü olarak uygulanacak. Kesinti, ihtiyaç halinde il merkezlerinde de yapılabilecek. Türkiye'de üretilen elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde 60'ı doğal gazdan elde ediliyor” denildi.
(AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT