1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle Belediyesi'nden öğrencilere destek
Dicle Belediyesi'nden öğrencilere destek

Dicle Belediyesi'nden öğrencilere destek

Dicle Belediyesi, ilçede Seviye Belirleme Sınavı düzenledi. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı sınavda başarılı olan ilk 90 kişi belediye tarafından açılan dershanede ücretsiz eğitim görecek.

A+A-

Dicle Belediyesi, ilçede Seviye Belirleme Sınavı düzenledi. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı sınavda başarılı olan ilk 90kişi belediye tarafından açılan dershanede ücretsiz eğitim görecek

 

Dicle Belediyesi Piro Kültür-Sanat ve Eğitim Destek evi tarafındanilk öğretim 6,7 ve 8 sınıf öğrencileri için Seviye Tespit Sınavı yapıldı.

Yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler, önümüzdeki hafta ders başı yapacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Dicle BelediyesiKültür ve Sosyal İşler birim sorumlusu İsmail Akdağ, ilçedeki eğitim seviyesinin diğer illere oranla düşük olmasından dolayı ilçede bulunan çocukların daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için belediye bünyesinde çeşitli kursların açıldığını söyledi. İmkanların kısıtlı olması nedeniyle bu yılki öğrenci sayısını 90 olarak belirlediklerini kaydeden Akdağ, ancak önümüzdeki dönenlerde bu sayıyı 200’e çıkaracaklarını dile getirdi.  

Kurslar bayramdan sonra

Piro Kültür-Sanat ve Eğitim Destek evinde SBS kurslarının yanı sıraÖSS kursları ve ilçe gençlerinin sosyal faaliyetlerini geliştirmek amacıylabilgisayar kursu, bağlama, gitar, halk oyunları, satranç ve benzeri kurslar için gerekli alt yapı hazırlıklarının da tamamlandığını dile getiren Akdağ, kursların bayramdan sonraki ilk haftada faaliyete gireceğini söyledi