1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DGS semineri ile öğrenciler bilgilendirildi
DGS semineri ile öğrenciler bilgilendirildi

DGS semineri ile öğrenciler bilgilendirildi

Dicle Üniversitesi Sosyal ve Kültürel Değerleri Tanıma Kulübü tarafından Fem Akademi Dershanesi Rehber Öğretmeni Mehmet Ali Kuş'un konuşmacı olarak katıldığı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bilgilendirme semineri verildi.

A+A-
Dicle Üniversitesi kongre merkezinde gerçekleştirilen seminere öğrenciler ilgi gösterirken, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.
 
Kuş seminerde yaptığı konuşmada, DGS'nin, fakülteli olmanın en kolay yolu olduğunu vurgulayarak, slayt eşliğinde hazırladığı sunumla, öğrencilere DGS'nin hazırlık aşamasını anlattı.
 
“Dikey Geçiş Sınavı, ÖSYM tarafından yapılan ve Yurtiçinde 4 yıllık bir lisans programına devam etmek isteyen meslek yüksekokulları mezunlarının girmek zorunda olduğu yılda bir kez yapılan bir sınavdır” diyen Kuş, DGS'ye bir yüksekokul programını o yıl bitirecek öğrencilerin ve son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanların başvurabileceğini ifade etti.
 
Sınav sürecinde başarılı olmak için zamanın iyi planlanması gerektiğini ve özverili, disiplinli olanın kazanmamak için hiçbir sebep olmadığını söyleyen Kuş, 15 Temmuz 2014 yılında yapılacak DGS sınavına girecek olan bütün öğrencilere başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT