1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. DGS 2016 tercih sonuçları açıklandı mı?
DGS 2016 tercih sonuçları açıklandı mı?

DGS 2016 tercih sonuçları açıklandı mı?

DGS 2016 tercih başvuruları 7 Ekim'de sona erdi. Dikey Geçiş Sınavı ile eğitimini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler için heyecanlı bekleyiş başladı. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM ve DGS tercihleri ile ilgili merak edilen soruların

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’den başarılı puan alan adaylar 30 Eylül – 7 Ekim 2016 tarihleri arasında DGS tercih başvurularını yaptılar. Başvuruların sona ermesinin ardından merak edilen en önemli konu DGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı…

DGS TERCİH SONUÇ SORGULAMA SİSTEMİ

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


DGS tercih sonuçları ile ilgili henüz ÖSYM’den resmi bir açıklama gelmedi. Fakat DGS tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içi açıklanması bekleniyor. Sonuçlar için ÖSYM henüz resmi bir açıklama yapmadı. 2015'de DGS tercih işlemleri 4 Eylül'de tamamlanmış sonuçlar ise bir hafta sonra 11 Eylül'de açıklanmıştı. Buna göre 2016 DGS tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından bir açıklama geldiği an haberimizin içerisine eklenecektir.

YERLEŞTİRME

Yerleştirme, adayların DGS puanları ve tercihleri ile yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde  tutularak bilgisayarla yapılacaktır.

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE KAYIT İŞLEMLERİ

Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Yükseköğretim program larına  yerleşen  adayları  gösteren fotoğraflı  yerleştirme  sonuçları,  adayların  yerleştirildikleri  yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

HABERE YORUM KAT