1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Devletten yoksul ailelere tüp bebek yardımı
Devletten yoksul ailelere tüp bebek yardımı

Devletten yoksul ailelere tüp bebek yardımı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Acıbadem Hastaneleri işbirliğiyle yürütülen çocuğu olmayan ailelere tüp bebek projesi kapsamında ilçedeki 4 aileye tüp bebek sahibi olmaları yönün

A+A-

Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, çocuğu olmayan ailelere tüp bebek projesi kapsamında Çermik'ten 4 ailenin tüp bebek sahibi olmaları için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na (SYDV) başvurduklarını belirterek, bu 4 ailenin tedavilerinin yapılacağını dile getirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, valilere ve sosyal yardım vakıflarına maddi durumu iyi olmadığı için tüp bebek yapamayan ailelerin tespit edilmesi için talimat verdiğini belirten Kaymakam Batmaz, bakanlığın, Acıbadem Hastaneleri ile ortaklaşa yürüteceği projede; ailelerin bütün tedavi masraflarının devlet tarafından karşılanacağını dile getirdi.

Çermik'e ayrılan kontenjanın 4 aile olduğunu belirten Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Acıbadem Sağlık Grubu işbirliği ile tüp bebek tedavi giderlerini karşılayamayan 3294 Sayılı Kanun kapsamındaki yoksul ailelerin tüp bebek tedavilerinin yaptırılmasına yönelik proje başlatılmıştır. Proje kapsamında Acıbadem Hastaneleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenecek olan Türkiye genelinde 2 bin 500 yoksul ailenin tüp bebek tedavi giderlerini karşılayacaktır.

Projenin hedef kitlesini; 23-39 yaş aralığında olup tıbbi muhtaçlık belgesine sahip ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık provizyonu 60/c-l kapsamında sigortalı olanlar tabi tutulacaktır. Proje çerçevesinde başvuru alınması ve hak sahipliği belirleme işlemleri SYDV tarafından yürütülecektir. İlçemize ayrılan kontenjan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olup; başvuranlar arasından 4 ailenin müracaatı kabul edilmiştir" dedi.

HABERE YORUM KAT