1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Devletin Kandil'e gideceği yönündeki haberlere yalanlama
Devletin Kandil'e gideceği yönündeki haberlere yalanlama

Devletin Kandil'e gideceği yönündeki haberlere yalanlama

Geçtiğimiz gün basına yansıyan haberlerde Kandil'e devletin bir heyet göndereceği haberleri HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından yalanlandı.

A+A-
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir devlet heyetinin de Kandil'e gideceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.
 
İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüşüp, onun hazırladığı ve "Devlet heyeti ile matabık kaldık" dediği 'Müzakere Süreci Taslağı'nı alan HDP İmralı heyetinin bu hafta içinde Kandil'e gideceği belirtildi. HDP Grup Başkan Vekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan, bugün çözüm sürecinden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir görüşme talebinde bulunduklarını ve yanıt beklediklerini söyleyerek, "Eğer görüşme gerçekleşirse biz de Kandil ziyaretini planlayacağız" dedi.
 
 
Kandil'e ilk kez devlet gidiyor
 
HDP heyetiyle birlikte bir 'devlet heyeti'nin de ilk kez Kandil'e gideceği ve teknik görüşmeler yapacağı ile ilgili çıkan haberleri değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Devlet heyetinin Kandil'e gideceği diye bir şey kesinlikle yok. Tamamıyla uydurmadır. Sadece bizim heyetimiz hafta içinde Kandil'e gidecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT