1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Devlet Hastanesi'nde bir ilk
Devlet Hastanesi'nde bir ilk

Devlet Hastanesi'nde bir ilk

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi'nde, ilk defa kapalı böbrek taşı ameliyatı yapıldı.

A+A-

Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Eşref Araç, yöntemin dünyada ve Türkiye'de gelişmiş merkezlerde uygulandığını söyledi.

Dr. Araç, "Hastanemizde ilk kez Üroloji Uzmanı Op. Dr. Kadir Yıldırım ve ameliyat ekibi tarafından, kapalı böbrek taşı ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi. Kapalı böbrek taşı ameliyatının yanı sıra, kapalı prostat ameliyatları da burada yapılacak. Hastamız, uygulanan bu yöntemden çok memnun kaldı. Ameliyat sonrası iyileşme süreçleri çok rahat geçti. Artık hastalarımız bundan sonra bu tür ameliyatlar için il dışına gitmeyecek, hizmeti kendi memleketinde alacak. Hastane yönetimi olarak, biz de doktorumuzu ve ameliyat ekibini bu başarısından dolayı kutluyoruz" dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Kadir Yıldırım ise, "Yaklaşık bir ay önce Silvan Devlet Hastanesi'nde göreve başladım. Başladığım süre içinde kapalı böbrek taşı ameliyatı, kapalı prostat ameliyatı ve ürer taşı ameliyatı yaptık. Kapalı böbrek taşı ameliyatını ilk olarak 12 yaşındaki Abdullah'a uyguladık. Böbreğinde 5 santimlik bir taşla bize başvurdu. Kapalı böbrek taşı ameliyatıyla taşlardan arındırdık, ameliyatı gayet başarılı bir şekilde geçti. Bildiğimiz kadarıyla bu ameliyat bölgemizde, özelikle hastanemizde ilk defa uygulanıyor. Bundan sonrada Silvan halkının hizmetinde olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

(İHY-YRT-SY-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT