1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Devlet Hastanesi yeni çehresine kavuşuyor
Devlet Hastanesi yeni çehresine kavuşuyor

Devlet Hastanesi yeni çehresine kavuşuyor

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi yeni çehresine kavuşuyor, eski adı Diyarbakır Devlet Hastanesi yeni adı Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi olan hastane ismiyle beraber çehresini de değiştirmeye ve yenilemeye başladı.

A+A-
Diyarbakır'da hastanelerin ayrılmasından sonra yeni bir yapılanmaya gidilen Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde hastaların rahat bir ortamda tedavi olabilmesi için her şey düşünülüyor.
 
Yapımı tamamlanmak üzere olan acilden sonra bu kez de hastane çevresinde peyzaj çalışmaları başladı. Kısa bir süre sonra tamamlanacak olan peyzaj çalışmaları ile hastane yeni çehresine kavuşacak. Günde ortalama 4 binin üzerinde hastanın tedavi olduğu onlarca hastanın ameliyat edildiği hastanede hastaların ve hasta yakınlarının rahat bir ortamda bulunmaları için hastane yönetimi tarafından peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
 
Hastane bahçeleri kişilerin fiziksel ve ruhsal gelişiminde önemli bir rol oynadığını dile getiren Hastane Başhekimi dr.Şenol Gedik, “Âmacımız hastalarımıza ve hasta yakınlarına ve bunun yanı sıra hasta ziyaretçilerine daha iyi hizmet etmek. Hastanemiz çevresinde bulunan tüm alanımızı ağaçlandırıp vatandaşlarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimine önemli bir katkı sağlamak istiyoruz. Hastane bahçeleri kişilerin fiziksel ve ruhsal gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT