1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Devlet Hastanesi eski imajına kavuşuyor
Devlet Hastanesi eski imajına kavuşuyor

Devlet Hastanesi eski imajına kavuşuyor

Diyarbakır'ın eski ismi ile Devlet Hastanesinde yenileme çalışmaları devam ediyor.

A+A-

BAŞHEKİM DR.ŞENOL GEDİK FARKI

Bir zamanlar Türkiye'nin önde gelen hastanelerin başında gelen Diyarbakır'ın en eski hastanelerinden biri olan 500 yataklı Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

DİYARBAKIR'IN EN BÜYÜK DEVLET HASTANESI 

Bir zamanlar günde yaklaşık 75'e yakın ameliyat gerçekleştirilen hastane zamanla bir çok konuda geri kalmıştı. Sadece Diyarbakır değil, çevre il ve ilçelerden gelen hastalara da hizmet vermekte olan Diyarbakır Devlet Hastanesi (Diyarbakır Eğitim ve Araştırma hastanesi) Türkiye'de ilk on sıralara kadar yükselmişti.

Başhekim Şenol Gedik göreve başlar başlamaz Devlet Hastanesini tekrar o eski günlerine getirmek için ayağının tozuyla hemen işe koyuldu. 

İlk olarak vahim bir durumda virane gibi duran acil bölümde çalışmalar hemen başladı. En kritik bölümlerden biri olan acil serviste inşaat ve yenileme çalışmaları sonrası modern bir görünüm kazanan bölümde hasta ve hasta yakınları çok daha iyi hizmet ve daha temiz bir ortam bulacaklar. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği bildirilen hastanenin, işlerin tamamlanmasının ardından Diyarbakır'a yakışır bir görünüme kavuşacağı kaydedildi.

Başhekim Şenol Gedik, bu çalışmaların dışında hastane personellerinin sorunları ile birebir görüşerek daha verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmanın gayreti ile daha ilk günlerde çalışanların takdirini kazanmayı başardı. Uz.Dr.Gedik hem hasta sorunlarını hem de hasta yakınlarının sorunlarını yakından takip edip, birebir dinleyerek şimdiden vatandaşın sevgisini kazandı.

20140505_140224.jpg

20140415_172040.jpg

20140415_172047.jpg

20140505_135526.jpg

20140505_193705.jpg

Haber Özel Ramazan Tugay

Diyarinsesi.org özel içerik

HABERE YORUM KAT