1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Devlet eliyle kapatma!
Devlet eliyle kapatma!

Devlet eliyle kapatma!

Diyarbakırspor'a bir aydır atanmayan kayyum krizi kulübü devlet eliyle kapatmaya sürüklüyor. Kulüp otobüsüne mazot bulunamadığı için takım idmana çıkamıyor. Eski Futbol Şube Sorumlusu Salih Akçadağ'ın başkan olması için camiadan baskı yapılıyor.

A+A-

1 AYDIR NİYE ATAMA YAPILMIYOR?
Diyarbakırspor'daki kayyum krizi bir türlü çözülemiyor. Devlet organlarının 1 aydan beridir yönetim boşluğu olan,teknik adamı olmayan ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan kulübe kayyum ataması yapmaması kamuoyunda farklı tepkilere neden oluyor. Kulübün devlet eliyle kapatılmak istendiği yorumları ağırlık kazanırken, kulüpteki işleyiş de bundan dolayı aksıyor.

Çıkmaza giren kulüpte antrenörü olmayan kulüp ayrıca takım otobüsü Metro firması tarafından geri alınması ve diğer araçlar için de mazot parası olmaması nedeniyle antrenmana gidilemiyor.
Yaşanan sorunlardan dolayı futbolcuların Pazar günü oynanacak Erzurum B.Şehir Belediyespor maçına da idman yapmadan çıkacağı öğrenildi.

AKÇADAĞ'A 'BAŞKAN OL' BASKISI
Bu arada milletvekilleri ve mülki amirlerin kulübe çözüm üretmemesi tepki çekmeye devam ederken, eski Futbol Şube Sorumlusu Salih Akçadağ'a başkan olması için baskı yapılıyor. İş adamları, eski yöneticiler ve yakın çevresinin başkan olmasını istediği Akçadağ kesin bir tutum belirlemiyor. Akçadağ'ın kardeşi iş adamı Yavuz Akçadağ da, babasının uzun yıllar emek verdiği kulübün kapanmasına razı olmayacaklarına dikkat çekerek, ağabeyinin başkan olması halinde hem kendisinin hem de iş adamlarının tam destek vereceğini kaydetti.

Eski yöneticilerden Şeyhmuz Özkan ise transfer yasağını kaldırmak için yeterli maddi gücü olmadığını ancak bunların dışında sezon sonuna kadar kulübün tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğunu ifade etti.