1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Devasa AVM'ler küçük esnafı bitiriyor!
Devasa AVM'ler küçük esnafı bitiriyor!

Devasa AVM'ler küçük esnafı bitiriyor!

Her geçen gün sayısı giderek artan Alışveriş Merkezleri (AVM) yerel mağazaları sıkıntıya sokuyor.

A+A-
Diyarbakır ticaretini sekteye uğratan ve para akışını dışarıya aktaran devasa AVM'lere yerel marketlerden tepki geldi. Diyarbakır'ın yerel mağazalarından MARKA AVM'nin sahibi İşadamı Yücel Aslanhan, devasa AVM'lerin küçük esnafı bitirdiğini söyledi.
 
Diyarbakır'da ticaretin daha iyi dönmesi için yerel mağazalardan alışveriş yapılmasını dile getiren ve Diyarbakır'da bir marka haline gelen MARKA alışveriş merkezi sahibi Yücel Aslanhan, Diyarbakırlının Diyarbakır'ın yerel mağazalarından alışveriş yapmasını istedi.
 
Devasa AVM'lerin küçük esnafı iflasın eşiğine zorladığını belirten Aslanhan, “Değerli Diyarbakır halkı Diyarbakır'ın ticaretinin daha iyi dönmesi için yerel mağazaları tercih edin ve yerel mağazaların daha aktif hale gelmesi esnaflarımızın büyümesi demektir. Ulusal mağazalarda yapılan alışveriş yerel esnafımıza zarar vermekte ve yerel mağazalarında küçülmesine neden olmaktadır. Halkımızdan ricamız yanı başındaki yerel marketlerden alışverişlerini yapmalarıdır” diye konuştu.
 
Ulusal marketlerin Diyarbakır esnafına herhangi bir katkı sağlamadığını da sözlerine ekleyen Yücel, “Ulusal düzeydeki yabancı sermayelerin işletmesi olan devasa AVM'ler Diyarbakır esnafına  ve Diyarbakır halkına herhangi bir katkı sağlamamaktadır. Gelen sıcak para kaybolmaktadır. Bizim halkımızdan isteğimiz şey yerel marketlerin desteklenerek, Diyarbakır'ın zaten zayıf olan ekonomisine katkı sunmalarıdır. Bu her şeyden önce Diyarbakır'ın ve Diyarbakırlının yaşam kalitesinin yükselmesinde ve maddi kaynaklarımızın kendi içimizde değerlendirilmesine katkı sunacaktır. Bu bizim ve Diyarbakır'ımız için çok önemlidir" şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT