1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Destek veren esnafa plaket
Destek veren esnafa plaket

Destek veren esnafa plaket

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası tarafından IŞID savaşından kaçarak bölgeye yerleşen Kobanili vatandaşlara yardım ve desteklerde bulunan tüm Diyarbakırlı Kuyumculara desteklerinden dolayı plaket verdi.

A+A-
Kobanenın İŞİD'ten temizlenmesinin ardından Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKKO) İŞİD'in saldırıları nedeniyle göç eden Şengal ve Kobani Halkı için başlattıkları kampanyalara destek veren esnafları duyarlılıklarından dolayı tebrik etti.
 
Yaklaşık beş ton temel gıda Mültecilere prefabrik ev yardımında bulunduklarını anlatan Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, ''Kürt Halkına yönelik başlatılan soykırım girişimin de yaşanan büyük insanlık dramı karşısında duyarlı olmak zorundaydık. Bu İnsanlık dramına biz Kuyumcular ve Sarraflar odası olarak kayıtsız kalmayarak esnaflarımızla birlikte başlatmış olduğumuz yardım kampanyamızı destekleyen tüm esnafımızı tebrik ederek kendilerine göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı plaketlerini verdik''dedi.
 
-ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA ÇALIŞTIK-
 
Destek veren Diyarbakırlı kuyumcu esnaflarından Nuzar Gold Yönetim Kurulu Başkanı Zülfikar Ortaç,ise böylesi bir durumda yapılanların sadece bir insanlık görevi olduğunu belirterek''karınca kararınca misali bizlerde üzerimize düşeni yapmaya çalıştık''şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT