1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DESOB ve Hal esnafından Kışanak’a ziyaret
DESOB ve Hal esnafından Kışanak’a ziyaret

DESOB ve Hal esnafından Kışanak’a ziyaret

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ile Yaş Sebze ve Meyve Kooperatifi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret ederek, esnafın sorunlarını aktardı, çözümü için destek istedi.

A+A-

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Diyarbakır Yaş Sebze ve Meyve Kooperatifi Başkanı Mehdi Taş ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyaretteesnaflar, “Kentte kayıt dışı giriş yapan sebze ve meyvelerin kayıt altına alınması, sebze halinin kent dışına taşınması, yerel marketler, sebze ve meyve pazarlarının denetim altına alınması, ruhsat ve fiyat denetiminin yapılması, semt pazarları ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilçe belediye eş başkanlarının da katılımıyla geniş bir toplantının gerçekleştirilmesi ve mevcut olan sebze halinde bazı düzenlemelerin yapılmasını” talep etti.

Kışanak: Sorunların çözümü için birlikte hareket edeceğiz

Eş Başkan Gültan Kışanak ise, kentin ekonomisinin ticaret üzerinden yürüdüğünü, kazançta hakkaniyetin esas alınması gerektiğini belirterek, herkesin temel ilkesinin de sağlıklı ürünleri yurttaşlara ulaştırmak olduğunu vurguladı. Kentte hak,hukuk ve düzeni sağlamak amacıyla tüm güçleriyle çalıştıklarını aktaran Kışanak, kent dışından kamyonlarla, sebze haline girmeden, pazarlara sürülen ürünlerle ilgili önlem alınması gerektiğini kaydetti. Yaş sebze ve meyve halinin yerinin değişmesi  taleplerini değerlendireceklerini ifade eden Kışanak, sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edeceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT