1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DESOB darbe girişimini kınadı
DESOB darbe girişimini kınadı

DESOB darbe girişimini kınadı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) darbe girişimini kınadı.

A+A-

DESOB’a bağlı 43 oda başkanı tarafından, 15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yapıldı. Oda binası önünde yapılan açıklamayı DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu okudu.

Ebedinoğlu, gerçekleştirilmek istenen darbe ve darbe girişimlerinin, insan hak ve hürriyetlerinin ayaklar altına alındığını, siyasi ve ekonomik hayatta onarılmaz yaralar açtığını söyledi.

Geçmişte yapılan darbelerinde sosyal dokuda tahribat bıraktığını söyleyen Ebedinoğlu, "Bu darbe girişimi ve diğer darbeler birlik ve beraberliğimizi zedelediği gibi, iç sorunlarımızın derinleşmesine sebep olmuştur. Yıllardır yaşadığımız ağır sorunların nedeni de geçmişte yaşadığımız darbelerin bir sonucudur" dedi.

“Her türlü darbeye karşı duracağız"

Halkın taleplerine el uzatan her türlü darbeye karşı duracaklarını ifade eden Ebedinoğlu, “Bunun bilinmesini istiyoruz.

Yaşanan bu darbe girişimin karşısında toplumsal mutabakat ve parlamentoda bulunan dört siyasi partinin kararlı duruşu iç sorunlarımızı aşmak ve toplumsal iç barışı sağlamak adına da fırsata dönüştüreceğini umut ediyoruz. Darbe girişimi ile sağlanan bu birlikteliğin her alanda artarak devam etmesi en büyük temennimizdir” diye konuştu.

(BE-MP-Y)

HABERE YORUM KAT