1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DES yönetiminden Şehitlik lisesine ziyaret
DES yönetiminden Şehitlik lisesine ziyaret

DES yönetiminden Şehitlik lisesine ziyaret

DES yönetimi Şehitlik Lisesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

A+A-

DES yönetimi Şehitlik Lisesine Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu Şehitlik lisesine yapılan Molotoflu saldırıdan sonra Lise Müdürünü Makamında ziyaret eden Diyarbakır DES İl Başkanlığı yönetimi, geçmiş olsun dileklerini iletip bir durum değerlendirmesi yapıldı. Okul müdürü Hanifi Bey, “maalesef okullarımızın bir kısmında olduğu gibi şehitlik lisemizde de güvenlik sorunu var, Müdürlük görevime başladığımdan bu yanı öğrencilerimle kayda değer bir sorun yaşamadım, disiplin nedeniyle hiçbir öğrencim okuldan atılmadı.Ama okul etrafında avare avare gezen ve zaman zaman kızlarımıza laf atan kimselerle sıkıntılarımız oluyor.Fakat bu saldırının okulumuza yapılmasına bir anlam veremiyorum.” dedi. DES Başkan Yardımcısı Basri Şeker, “ nedense varoş semtlerin, gariban çocuklarının okuduğu okullarda bu tür sıkıntılar yaşanıyor.

Ben Melik Ahmet Lisesinde müdür yardımcısıyım, orada da ciddi bir güvenlik sorunu var, bu kadar sivil insanın bu tür okullara rahatsızlık vermeleri düşündürücüdür” dedi. 

Başkanı Eyüphan Kaya, “Size katılıyorum benim de muhtelif okullarda müdürlük yaptığım zamanlarda yine bir çok okullarımızda güvenlik zafiyeti yaşanıyordu. Ancak 2006-2007 eğitim öğretim yılında Ben Melik Ahmet lisesinde Müdürken; iki mesai polisi, iki narkotik polisi, iki toplum polisi okulumla ilgileniyordu, ayrıca gerektiğinde Yunuslar Hızır gibi anında imdadımıza yetişiyorlardı. Bu sayede ciddi sorunlar yaşayan okulu kısa zamanda eğitim öğretim yapılır duruma getirdik.Ve öğretmenlerden memnuniyet emarelerini fark ettim.

Bu tür olayların faillerini elbette ki lanetlemek, kınamak lazım, fakat bu çare değil . Bunları yakalayıp cezalandırmak ve bu olayların bir daha olmaması için tedbir almak lazım, önemli olan budur. Bu münasebetle,tüm okullarımıza bir an evvel ikişer sivil güvenlik görevlisi Bakanlığın sözleşmeli personel marifetiyle tahsis edilmeli yetmiyorsa talepte bulunan okullarımıza ikişer polis memurunun da görevlendirilmesi şarttır.Emniyetimiz bir an evvel bu ihtiyacı temin etmelidir. Yoksa benzer bir sorun çıkarsa birinci derece sorumlu emniyet müdürlüğü olacaktır diye düşünüyorum. Malumunuz Ben aynı zamanda DKMM Koordinatörüyüm, isterseniz güvenlik sorunu yaşayan birkaç okuldan daha yönetici Ekim toplantımıza davet edelim, Emniyetten de Asayişten sorumlu İl Emniyet Müdür yardımcısını alalım, Milletvekillerimizle birlikte Okullarımızın güvenlik sorunu gündeme alıp daha kalıcı bir çözüm arayışına gidelim”. dedi.Okul Müdürü bu teklifi anlamlı buldu ve DES heyetine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.