1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DES Felsefe grubu mezunlarını kabul etti
DES Felsefe grubu mezunlarını kabul etti

DES Felsefe grubu mezunlarını kabul etti

Bir grup felsefe bölümü mezunu gençler, atama sorunlarını paylaşmak maksadıyla Diyarbakır DES İl başkanı Eyüphan Kaya'yı Öğretmen evinde ziyaret etti.

A+A-
Meslek şartları taşıyoruz ama atanamıyoruz.
 
Grup adına söz alan Mehmet Yalçın,”Türkiye çapında 1500 kadar felsefe mezunlarına MEB tarafından 240 saatlik rehberlik programı verildi ve özel rehabilitasyonlar ve okullarda dershanelerde çalışmasına imkan tanındı. Bu özelliğimize rağmen MEB rehber öğretmen olarak atama hakkı bize vermiyor. Bir demokratik kitle örgütü olarak bu konuda katkılarınızı bekliyoruz,” dedi. 
 
Medeni cesaretinizi tebrik ediyor, emeğinize saygı duyuyorum,
 
Bu medeni cesaret ve uğraşlarından dolayı kendilerini tebrik eden DES il Başkanı Kaya, “okullarımızda ciddi bir rehber öğretmen boşluğu var, öğrencilerimize yeterince rehberlik yapılamadığı için başarıya ulaşmakta zorlanıyoruz, mutlu ve üretken bir gençlik yetiştirmekte yetersiz kalıyoruz, halbuki gençlerimizin rehberliğe çok ihtiyacı var” dedi.
 
Bakanımıza sesleniyorum, bu nitelikli gençlerimizin sesine kulak verin!
 
Milli eğitim Bakanımız Nabi Avcı'ya seslenen Kaya. “Sayın Bakanım çalışmalarınızla iftihar ediyoruz, genel olarak öğretmenlerin sorunlarının yanı sıra rehberlik servisinin güçlendirilmesi için ve böyle tecrübeli gençlerimizden yararlanmak için özel bir çaba göstermenizi istiyoruz” dedi.
 
Başbakanımıza sesleniyorum, Gençlerimizin önünü açmak için projeler üretilsin.Ayrıca Başbakana seslenen Kaya, “Sevgili Başbakanım, milyonu aşkın üniversite mezunlarımız var, yüzün üstünde meslek listesini çıkararak ara kurslarla bu gençlerimizi isteklerine uygun alanda yetiştirip, hayata kazandırmak lazım, eski devlet yaklaşımının bize bıraktığı sorunları hafifletmek için her türlü fırsatı değerlendirmemiz gerekli ve elzemdir dedi.
 

HABERE YORUM KAT