1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dershanelerin kapatılması çözüm değildir
Dershanelerin kapatılması çözüm değildir

Dershanelerin kapatılması çözüm değildir

Final Dergisi Dershaneleri 11.Bölge Yöneticisi Şahin Otu, "Dershanelerin dönüşümü diye bir şey söz konusu değildir.

A+A-

Son dönemlerde devem eden 'Dershanelerin kapatılması' tartışmalarına Diyarbakır'daki Final Dergisi Dershaneleri de dahil oldu.

Final Dergisi Dershaneleri 11. Bölge Yöneticisi Şahin Otu, Diyarbakır'daki tüm dershanelerin ortak kararının, dershanelerin kapatılmaması yönünde olduğunu söyledi. Final Dergisi Dershaneleri 11. Bölge Yöneticisi Otu, "Dershanelerin dönüşümü diye bir şey söz konusu değildir. Dönüşüm adı altında kapatılma gerçekleştirilmektedir. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da işsizliğin had safhada olduğu bu yörede kapatıldığı takdirde bu kadar insanların işsiz olacağı ve bu takdirde ve bunun ötesinde de Güneydoğu ve Doğu'da dershanelerin üstlenmiş olduğu hizmeti anlatmakla bitiremeyiz. Onun için biz dershanelerin kapatılmasına karşıyız. Burada Diyarbakır'daki tüm dershanelerin adına konuşuyoruz. Zaten bölge olarak Şanlıurfa'da toplandığımızda da oradaki sayın müsteşarımızın toplantısında da bütün dershanelerimiz salonu terk ettiler ve bunu boykot ettiler.

Biz dershanelerin kapatılmasını istemiyoruz. Dershanelerin işlevi farklı özel okulların işlevi farklıdır. Hiçbir dershanenin özel okula dönüşmesi söz konusu değildir. Kesinlikle dershanelerin kapatılmasını istemiyoruz. Bizim görüşümüz nettir. Daha önce basında çıkan haberlerin kurumumuzla yakından uzaktan bir ilgisi yoktur" dedi.

HABERE YORUM KAT