1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dershaneler kapanıyor
Dershaneler kapanıyor

Dershaneler kapanıyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, gelecek yıl SBS'nin yapılmayacağını söyledi. Dershanelerin kapatılacağını belirten Avcı, “Dershanelerin özel okullara dönüşmesi için çalışma yapıyoruz” dedi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, televizyon ve gazetelerin Ankara temsilcileri ve eğitim muhabirleriyle bir araya geldi.Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avcı, gelecek yıl SBS'nin yapılmayacağını söyledi.

Dershanelerin kapatılacağını belirten Avcı, “Bununla ilgili yasal altyapı üzerinde çalıştık. Önümüzdeki ders yılından itibaren yürürlüğe girecek şekilde hazırlıklarımızı tamamladık. Amacımız nitelikli kuruluşların özel eğitim kurumlarına dönüşmesinin önünü açmak ve çocuklarımızı dershaneye ihtiyaç duymayacak şekilde eğitim sistemimizi ayarlamak” dedi.

Avcı, velilerin dershanelere kayıt konusunda acele etmemelerini tavsiye etti.Milli Eğitim Bakanı, okullarda serbest kıyafet uygulamasına ilişkin, resmi okullarda velilerin yüzde 51′inin tercihi halinde serbest kıyafeti seçebileceklerini, bu konudaki yönetmeliğin yakında çıkacağını açıkladı.

”Milli eğitim müdürlüklerinin Gezi Parkı eylemlerine katılan öğretmen ve öğrenciler için listeler oluşturduğu” iddialarına ilişkin Avcı, Bakanlığın böyle bir talimat vermesine gerek bulunmadığını, yöneticilerin yasaların kendilerine emrettiği görevi yerine getirmek zorunda olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT