1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dermanbaba'dan suç duyurusu
Dermanbaba'dan suç duyurusu

Dermanbaba'dan suç duyurusu

30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu seçim kapsamında astırdığı pankartları indirenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu tanıtım kapsamında Yenişehir İlçesi'ne 41 pankart astırdı. 

Asılan pankartlardan 6 tanesi kimliği belirsiz kişiler tarafından indirilerek yırtıldı. Pankartlarına yapılan saldırıyı sert bir dille eleştiren Dermanbaba Acu, Pankartlarını yırtanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dermanbaba, “Seçim tanıtımı kapsamında Yenişehir ilçesine toplamda 41 pankart astırdım. Bu pankartlardan 6 tanesi kimliği belirsiz art niyetli kişiler tarafından indirilerek yırtıldı. Bu şahıslar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundum. Bu art niyetli kişiler bir an önce yakalanıp hakettikleri cezayı alması için elimden geleni yapacağım. Benim pankartlarımı indirdiler, beni nasıl indirecekler.

Demek ki bir korku salmışım Diyarbakır'da. Allah'ın izniyle 30 Mart yerel seçimlerinde galip olarak halkıma hizmet etmek adına Yenişehir Belediyesi bağımsız genel meclis üyesi olarak seçileceğim. En güzel hizmetleri yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Söz verdiğim vaatler arasında yer alan 500 mağdur öğrencimize burs sözümün arkasındayım bunun yanı sıra 500 aileye de her ay erzak yardımında bulunacağım. Şuanda, halk tarafından şahsıma çok büyük bir ilgi var. Bu sebepten dolayı halkıma çok teşekkür ederim. Halkımın beni seçeceğini biliyorum.

Bu sebepten dolayı içim rahat. Her ne kadar pankartlarıma saldırılar devam etsede beni yolumdan kimse çeviremez. Kimsesizlerin sesi olacağım. Vurguna, soyguna, talana yok diyeceğim. Dik duracağım ve 34 yıldır yaptığım hizmetler ortada yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. 30 Mart yerel seçimlerinde yarışan tüm adaylarada başarılar dilerim” diye konuştu.

Acu, 23 Mart 2014 Pazar günü saat 14:00'da Dağkapı meydanında yapacağı mitinge tüm halkın katılımını beklediğinide söyledi.

HABERE YORUM KAT