1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dermanbaba’dan nöbetçi polislere iftar morali
Dermanbaba’dan nöbetçi polislere iftar morali

Dermanbaba’dan nöbetçi polislere iftar morali

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da yaptığı hayırlarla ismini duyuran Dermanbaba lakaplı hayırsever Yılmaz Acu, iftar vaktinde nöbet tutan polisleri unutmadı.

A+A-

Diyarbakır’ın güvenliğini sağlayan polisleri nöbet kulübelerinde ziyaret eden Yılmaz Acu, nöbetçi polislere iftar yemeği vererek moral desteği verdi. 

Son günlerde sürekli şehit haberlerinin gelmesinden büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu, bu sebepten dolayı polislere moral olması adına iftar yemeği hazırlayıp birlikte iftarını açtığını söyledi. Acu, “Bir gün Tekkapı’dan geçerken polis noktasında polislerin yemeklerini yerken oraya gelen yaşlı bayan ve çocukların polislerden yemek istediklerine şahit oldum.

Polis kardeşlerimizin kendi yemeklerini ihtiyaç sahibi insanlarla gururla paylaştığını gördüm. Bu olay beni çok etkiledi ve kendilerine bir gün size iftarlık getirip sizlerle iftar yapmak istiyorum talebimi ilettim. Bu konuda çok ısrar ettim beni kırmayıp kabul ettiler. Birkaç gün sonra 15 polis ile birlikte iftarımızı açtık” dedi.

Polisi ve askeri çok sevdiğini de sözlerine ekleyen Acu, “Polisimizi seviyoruz her zaman da polisimiz ve askerimizin yanındayız, kapımız her zaman açıktır. Polis ve asker bizim misafirimizdir” diye konuştu.

(İHA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT