1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dermanbaba'dan 'Barış Süreci'ne destek
Dermanbaba'dan 'Barış Süreci'ne destek

Dermanbaba'dan 'Barış Süreci'ne destek

Yardım sever kişiliğiyle Diyarbakırlıların gönlünde adeta taht kuran ve bugüne kadar binlerce aileye maddi-manevi yardımlar sağlayan halk arasında da Dermanbaba olarak bilinen Yılmaz Acu barış sürecine tam destek verdi.

A+A-

Çözüme Kalbimizi Ortaya koymalıyız!

Dermanbaba Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı görevini yürüten Acu, hükümetin yürüttüğü barış sürecinin toplumun herkesimi tarafından tam destek görmesi ve desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.

Acu, bölgede yaşanan çatışmalı süreç içerisinde bugüne kadar 40 bin insanın hayatını kaybettiğini belirterek, “40 binden fazla insanımızı kaybettiğimiz 30 yıldır süren savaşın son bulması için  başlatılan sürece herkesin gönülbirlikteliğiyle katkıda bulunması gerekiyor. Allah'ın izniyle biz bu beladan bir an önce kurtulacağız” dedi.

'40 binden fazla insanı kaybettik'

Bölgenin geri kalmışlığı, göç ve sosyal sorunların çığ gibi büyümesinde terör ve şiddetin büyük etken olduğunu belirten Acu, ”Barış süreci bizim umudumuz ve geleceğimiz oldu. Bu ülkede 30 yıldır süren bir savaş var. 40 binden fazla insanımızı kaybettik, çok büyük acılar yaşadık, binlerce köy boşaltıldı. Göç eden milyonlarca insanımız oldu. Açlık, sefalet, ölüm, kan ve gözyaşı gördük. Anneler, babalar, oğullar, kızlar, hep beraber ağladık, hep beraber gözyaşı döktük. Önümüzde bir fırsat var, insanca yaşamak için, eşit yaşamak için, ölmeden, inkar edilmeden, sürgünler yaşamadan, özgür bir Türkiye istiyoruz” dedi.

'Bu sürece canı gönülden destek olacağım'

Yaşanan bu barış sürecinde kardeşlik, dostluk ve toplumsal barışa ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Acu, “Eşitlikçi, adaletli, gerçek bir demokrasinin yaşandığı bir yaşam tarzı istiyoruz. Biz bir halkız ve bu ülkeyi herkes den çok seviyoruz, bu ülkeye her zaman, herkes den çok sahip çıktık ve herkes den çok biz yine sahip çıkmaya devam edeceğiz.Hepimiz kardeşiz huzurlu bir yaşam her insanın hakkıdır. Yaşanan bu barış sürecinde kardeşlik, dostluk ve toplumsal barışa ihtiyacımız var.Bu sürece hiç kimse engel olmayacak engel olanlarada fırsat vermeyeceğiz inanıyorum.Ülkemiz için hayırlara vesile olacak. Bu sürece canı gönülden destek olacağım” dedi.

HABERE YORUM KAT