1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dermanbaba’dan Ali İhsan Kaya’ya sürpriz ziyaret
Dermanbaba’dan Ali İhsan Kaya’ya sürpriz ziyaret

Dermanbaba’dan Ali İhsan Kaya’ya sürpriz ziyaret

Diyarbakır’da fakirlerin dermanbabası olarak bilinen hayırsever Yılmaz Acu, Togo Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu İşadamı Ali İhsan Kaya’yı makamında ziyaret etti.

A+A-

Acu, Ali İhsan Kaya’nın da hayırsever bir Diyarbakırlı olduğunu belirterek Kaya hakkında övgüler yağdırdı.  

Diyarbakır’da yaptığı yardımlarla bir çok fakire umut olan Dermanbaba lakaplı hayırsever Yılmaz Acu, Diyarbakır’ın işadamlarından olan ve Togo Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu İşadamı Ali İhsan Kaya’yı konsolosluk binasında ziyaret ederek yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.  

Kaya hakkında “Diyarbakır için bir değerdir” diyen Acu, sayın“Ali İhsan Kaya bey Diyarbakır’ımız için bir değerdir. Kendisini yaklaşık 25 yıldır tanıyorum. Diyarbakır için faydalı işler yaptığını bütün Türkiye bilir. Ankara’ya kendisini özel olarak ziyarete geldim. Çünkü çok sevdiğim değer verdiğim  bir ağabeyimdir  sayın Ali İhsan Kaya bey Diyarbakır’a yardımları dokunan hayırsever işadamlarımızdan biridir. Kendisiyle Diyarbakır için ne yapabiliriz  konuştuk.

Diyarbakır’ın yardıma muhtaç insanlarının yanı sıra Sur’da yaşanan olayları konuştuk. Kendisine yaptığım yardımları anlattım. Sur’da yaşananlar kendisini de üzdüğünü söyledi. Bir daha böyle şeylerin yaşanmaması için dua etti. İnsanların ölümüne karşıyız. Rabbim hiç bir anne babaya evlat acısı yaşatmasın. Allah devletimizin eksikliğini vermesin” dedi. 

Ali İhsan Kaya’nın kendisinin yanında değerinin büyük olduğunu bu sebepten dolayı Ankara’ya giderek kendisini ziyaret ettiğini de sözlerine ekleyen Acu, “Bir insan düşünün asla kibirlilik yok, mütavazi kalbi gönlü gözü tok  bir yardımsever işte öyle bir insandır Sayın Ali İhsan Kaya... bey  Kelimelerle anlatamayacağımız kadar değerdir daha doğrusu bir humanist yardımseverdir. Buna ben şahidimdir ki, asla desinler diye yardım etmiyor sadece Allah’ın rızasını almak için yardım ediyor bunu da çok yakından biliyorum” dedi. 

Fakir ve fukaraya yardımcı olduğunu Diyarbakır’dan bir çok problemi kendisine götürdüğünde Ali İhsan Kaya’nın çözüm bulduğunu da anlatan Acu, sayın “Ali İhsan Kaya bey elinden gelen imkanlarınca maddi ve manevi halkımızın dertlerine çözüm getirmiştir ve halende  elinden geleni yapmaya çalışmaktadırlar.

Gerek Ramazan ayında göndermiş olduğu yüklü para  ve sur ilçesinde ve Diyarbakırımızın çeşitli mahallerinde ihtiyaç sahibi olan aileleri tespit ederek maddi yardımda  ve gıda yardımında bulunmaktadır. Ve bu yardımları  benim aracılığım ile ailelere dağıtıyoruz. Aynı zamanda kendisini arayan muhtarlar imamlar yıllardır yardım ettiği ailelerin haddi hesabı yoktur.

Camilerede yardım yapıyor, Ankara’da sağlık sorunları olan yolda kalan ihtiyacı olan yardıma muhtaç insanların aklına gelecek tek adrestir  öyle zamandır kardeş kardeşe sahip çıkmıyor ne yazıkki böyle değerlerimiz dini dili ırkı ne olursa olsun hiçbir ayırım yapmadan sahip çıkan önemli bir değerdir sayın ali ihsan kaya bey. Burada anlatmakla söyleyemem  yaptığı güzellikler ama  bunu belirtmekte isterim kim olursa olsun Diyarbakır’ımıza kim sahip çıkarsa biz o değerin yanındayız” diye konuştu. 

Dermanbaba Yılmaz Acu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İş adamı Ali İhsan Kaya ise, Acu’nun yaptığı çalışmaları her zaman taktirle karşıladığını söyledi. Acu’nun yaptığı çalışmaları yakinen takip ettiğini de sözlerine ekleyen Ali İhsan Kaya, “Diyarbakırımız  insanlıklar şehridir güzellikler şehridir. Yılmaz Acu kardeşimin de Diyarbakır için yıllardır yaptığınız insani  yardımlarınızı çok yakından bilirim bizlerin göremedikleri, ulaşamadıkları yardıma muhtaç insanlarımızı buluyor  ve bizleri de yaptığı hayırlara ortak ediyor. Bu sebepten dolayı kendisini her zaman taktir ediyorum.  

Sağolsun her zaman olumlu  haberlerini yardımlarını gerek medyadan gerekse yakın dostlarımızdan duyuyoruz. Sadece Allah rızasını almamız bizlere yeterlidir yapılan dualar bizleri mutlu ediyor. Kapımız her zaman size açıktır yaptığınız bu insani yardımlardan dolayı size teşekkür ediyorum” dedi. 

Acu’nun Diyarbakır’dan bizzat kendisi için Ankara’ya geldiğini de belirten Kaya, “Yılmaz kardeşim ile bizim güzel bir dostluğumuz vardır. 
 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum