1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dermanbaba yine imdada yetişti
Dermanbaba yine imdada yetişti

Dermanbaba yine imdada yetişti

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yere düşerek kalçasını 105 yaşındaki Abdülhalik Dede'nin imdadına Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu yetişti.

A+A-

Diyarbakır'da yaptığı insani yardımlarla tanınan Dermanbaba Yetiş yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Yılmaz Acu abdest almaya giderken dengesini kaybederek yere düşen ve kalçası kırılan 105 yaşındaki Abdülhalik Dede'nin imdadına yetişti.

105 yaşındaki Abdülhalik Atlı abdest almaya çalışırken düşerek kalçasını kırdı. Abdülhalik Dede'nin çocukları hemen yardımsever  Dermanbaba'ya ulaşarak durumu bildirdi. Hasta için gerekli tüm hazırlıkları yapan Dermanbaba olay yerine ambulans yönlendirerek hastayı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirterek tedavisi için elinden geleni yaptı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dermanbaba Yetiş ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Acu şunları söyledi:

“Saat yaklaşık gece 00.30'da telefonla beni arayarak yardım istediler hasta hakkında bilgi verdiler bende 112 Acil Servis arayarak hastanın adını soyadını yaşını hasta hakkında bilgi verdim 112 Acil Servis'i 10 dakika içersinde hastanın evine geldi hastayı  alarak Diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesi acil servisine getirerek gereken tetkik tahliler ve filmler sonucu dr.Haldun Turan bey hastanın yatışına karar verip ameliyat olması gerekir dedi, sağolsunlar ameliyatı yaptılar ameliyat başarılı geçti” diye konuştu.

Ameliyatı yapan Op.Dr Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Haldun Turan ise “Hastamız sol kalçasının üzerine düşerek sol femur intertrokanterik kırık proksimal femur çivisi takıldı ameliyatı 20 dakika sürdü hastamız bir gece yoğun bakımda kaldı daha sonra normal servise aldık hastanın yaşlı olması biraz riskliydi ameliyatını başarıyla yaptık” dedi.

Başta Dermanbaba olmak üzere Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi personellerine teşekkür ettiğini sözlerin ekleyen hastanın oğlu Sıddık Atlı ise şunları söyledi:

Babam abdest almaya giderken dengesini kaybedip düştü gece 00 30 da beni aradılar ilk aklıma yaklaşık 20 yıldan buyana tanıdığım Yılmaz Acu bey kardeşim geldi  Allah razı olsun hayırseverliği ile tanınan Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu beyi arayarak yardım istedik hemen bizlere 112 acil ambulansı çağırdı 10 dakika içerisinde ambulans geldi babamızı alıp evden Diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesine getirdiler ellerinden gelen tüm imkanları seferber ederek doktor Haldun turan bey çok güzel bir ameliyat yaptı Allah razı olsun ne kadar teşekkür etsek azdır.

Diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesi başhekimi Doç Dr.Bahri Çakabey hocamızda çok ilgilendi Allah razı olsun babamızın durumu çok iyi şuan sağlığı yerinde bölüm hemşire ve personellerine çok teşekkür ediyorum babamın ameliyatı çok iyi geçti gerçektende güzel bir hastane çok mutluyuz çok özel ilgilendiler tüm personellere Yılmaz Acu Bey'112 Acil Servis personellerine de çok teşekkür ediyorum emeği geçenlere çok duacıyız.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT